دوشنبه, 22 خرداد 1402

اخبار روز

ما را دنبال کنید

آغاز سی‌امین همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی

۶:۳۵ ب٫ظ, ۲۲ خرداد ۱۴۰۲
کسری بودجه

به گزارش اقتصاد آزاد به نقل از ایبِنا، به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، محمد رضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی، اصغر ابوالحسنی قائم مقام بانک مرکزی و رئیس پژوهشکده پولی و بانکی، داود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه و سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی سخنرانان کلیدی روز نخست همایش سیاست‌های پولی و بانکی هستند.

علاوه بر این، در روز نخست همایش چندین نشست تخصصی با حضور اساتید دانشگاه و صاحبنظران اقصادی برگزار خواهد شد.

هدف این همایش ارتقای نظام اقتصادی و ارائه راهکار‌ها برای تحقق ثبات پولی و مالی است و صاحبنظران و اندیشمندان در این همایش در تلاشند با ارائه راهکارهایی، گامی در جهت تسهیل تصمیم‌سازی برای برقراری ثبات اقتصادی کشور بردارند.

همچنین چارچوب سیاست پولی برای تثبیت اقتصادی، چارچوب سیاست مالی برای تثبیت اقتصادی، سیاست ارزی و تثبیت اقتصادی، نظام بانکی و تثبیت اقتصادی، حکمرانی و ثبات اقتصادی از جمله محور‌های اصلی سی امین همایش سیاست‌های پولی و ارزی به شمار می‌روند.

در روز دوم همایش نیز غلامرضا مصباحی مقدم و محمد جواد ایروانی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و سید شمس الدین حسینی رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی به ارائه دیدگاه‌های خود در خصوص تثبیت اقتصادی و حکمرانی نوین خواهند پرداخت.

برگزاری نشست‌های تخصصی در روز دوم نیز با حضور کارشناسان اقتصادی و اساتید دانشگاه ادامه خواهد داشت.

در این همایش علاوه بر سخنرانان کلیدی و اصلی، ۸ نشست تخصصی، و ۶ نشست ارائهٔ مقالات برگزار خواهد شد و تمام علاقه‌مندان از سراسر کشور می‌توانند به صورت مجازی به نشانی https://mepac.mbri.ac.ir/ در این همایش شرکت کنند.

شایان ذکر است طی دورهٔ فراخوان دریافت مقالات علمی ویژهٔ این همایش، در مجموع ۱۶۲ مقالهٔ علمی به دبیرخانهٔ همایش ارسال شده که از این بین، ۳۴ مقاله در کمیتهٔ علمی پذیرش شده و ۲۵ مقاله نیز برای ارائه براساس زمان‌بندی طی دو روز همایش انتخاب شده است.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *