چهارشنبه, 31 خرداد 1402

اخبار روز

ما را دنبال کنید

ازسرگیری ارتباط پستی ایران و عربستان پس از ایام حج

۲:۵۳ ب٫ظ, ۳۱ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش اقتصاد آزاد محمود لیایی مدیرعامل شرکت ملی پست ایران در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج در پاسخ به این سؤال که با توجه به اینکه بحث برقراری ارتباط ایران و عربستان مطرح شده، رویکرد و برنامه‌های حوزه پستی به چه شکل است؟ اظهار داشت: قطع رابطه پستی کشورمان با عربستان متأثر از قطع رابطه سیاسی بود که خوشبختانه این موضوع برطرف شد.

وی گفت: با برقراری ارتباط مجدد ارتباط سیاسی کشور ایران با عربستان، مکاتبات لازم در حوزه پستی نیز انجام و بنده با رئیس پست عربستان در شهر برن سوئیس ( پایتخت این کشور) مذاکره و جهت راه‌اندازی این ارتباطات پستی، آمادگی خود را اعلام کردم.

مدیرعامل شرکت ملی پست ایران با بیان اینکه رئیس پست عربستان نیز از برقراری مجدد ارتباطات پستی استقبال خوبی کرد، تصریح کرد: بعد از ایام حج شاهد ارتباط مجدد پستی بین دو کشور خواهیم بود و این باعث پیشبرد امورات خواهد شد.

وی افزود: در گذشته نیز ارتباطات پستی از سوی ایران قطع نشده بود اما زمانی‌که مرسولات پستی را به آن کشور ارسال می‌کردیم، هیچ دسترسی درباره وضعیت دریافت یا توزیع مرسوله نداشتیم و مسئولان عربستانی نیز پاسخ ما را نمی‌دادند.

لیایی با اشاره به اینکه در گذشته اطلاعاتی از رسیدن یا توزیع مرسولات پستی ایران در عربستان در دسترس نبود، بیان کرد: امیدواریم با برقراری این ارتباط مجدد سیاسی دو کشور، مرسولات پستی ارسال و دریافت و به دست گیرندگان برسد.

وی درباره ارتباطات پستیِ ایران در سطح بین الملل خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه ما عضو اتحادیه جهانی پست upu هستیم و جایگاه مناسبی هم در این اتحادیه داریم؛ امکان ارتباط پستی با تمام دنیا به جز سرزمین‌های اشغالی و عربستان را داشتیم که البته با احیای روابط ایران با عربستان، به زودی این مشکل درباره عربستان هم حل می‌شود.

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *