چهارشنبه, 31 شهریور 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

اعتراض صدها کارگر خودروسازی فورد در هند به بسته شدن این کارخانه

۴:۲۸ ب٫ظ, ۳۱ شهریور ۱۴۰۰
اعتراض کارگران فورد

صدها کارگر در یک کارخانه شرکت خودروسازی فورد موتور در ایالت گجرات هند در روز سه شنبه در خارج از این کارخانه اعتصاب کردند و خواستار لغو طرح تعطیلی کارخانه یا فراهم کردن مشاغل دیگر برای کارگران شدند.

این کارگران طی این اعتصاب اعلام کردند بسته شدن کارخانه در پایان سال جاری میلادی درآمد و راه امرار معاش آنها را از بین خواهد برد.

طبق گفته یکی از کارگران این کارخانه:«پس از هفت سال کار در این کارخانه حالا به من می‌گویند دیگر شغلی ندارم. آینده من چه خواهد شد؟ تقاضای ما ادامه فعالیت این کارخانه است. اگر قرار است این کارخانه بسته شود، از دولت می‌خواهیم در صورت آغاز به کار یک کارخانه دیگر، ما در اولویت کار با همین سطح درآمد باشیم».

شرکت‌های جنرال موتورز و کروز از فورد شکایت کردند

بسیاری از خودروسازان بزرگ دنیا اخیراً کارخانه های خود را در هند به خاطر راکد بودن فروش تعطیل کرده‌اند. شرکت فورد که اولین کارخانه خود را در دهه 1990 در هند تاسیس کرد، در اوایل همین ماه اعلام کرد قصد دارد خودروسازی در این کشور را را تعطیل کند چون هیچ سود دهی ندارد.

سخنگوی خودروسازی فورد در هند اعلام کرد این کارخانه حدود 1200 کارگر دارد.

بسته شدن کارخانه های خودروسازی در هند طی سال‌های اخیر بحران اشتغال در این کشور را بدتر کرده و چالشی بزرگ برای نارندرا مودی، نخست وزیر هند به وجود آورده است که در 2014 و آغاز فعالیت خود قول رونق اشتغال را داده بود.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *