دوشنبه, 8 شهریور 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

بازار ارزهای دیجیتال در چین تعطیل می شود؟

۱۲:۵۸ ب٫ظ, ۸ شهریور ۱۴۰۰
هک رمز ارز

بازار ارزهای دیجیتال در چین تعطیل می شود؟
یکی از مقامات ارشد بانک مرکزی چین گفته است بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ارز قانونی نیستند و هیچ ارزشی ندارد. او گفته بانک مرکزی چین به‌دنبال اتخاذ تدابیری است تا فعالیت‌های مرتبط ارزهای دیجیتال را به طور کامل در این کشور متوقف کند.
دولت چین به تلاش‌های هدفمند خود برای متوقف‌کردن استفاده از ارزهای دیجیتال در این کشور ادامه می‌دهد و بار دیگر خطرات مرتبط با ارزهای دیجیتال را به شهروندان خود گوشزد کرده است.

به گزارش یکی از رسانه‌های داخلی چین، ین یوپینگ (Yin Youping)، معاون دفتر حمایت از حقوق مصرف‌گنندگان خدمات مالی در بانک مرکزی چین، روز ۲۷ اوت (۵ شهریور) در جریان یک نشست خبری گفته است «ارزهای دیجیتال چیزی جز سرمایه‌گذاری‌های پرخطر نیستند».

او از سرمایه‌گذاران چینی خواسته تا با اجتناب از معاملات مربوط به ارزهای دیجیتال و افزایش آگاهی خود نسبت به خطرات سرمایه‌گذاری‌های این‌چنینی، از دارایی خود محافظت کنند.

این مقام بانک مرکزی چین گفته است:

یک‌ بار دیگر به مردم یادآوری می‌کنیم که ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین ارز قانونی نیستند و هیچ ارزش واقعی ندارند.

یوپینگ در ادامه افزود که بانک مرکزی چین به‌دنبال اتخاذ تدابیر شدیدتری است تا فعالیت‌های مرتبط با معاملات ارزهای دیجیتال را با همکاری سایر نهادهای نظارتی این کشور به طور کامل متوقف کند. او گفته است این اقدامات شامل شناسایی صرافی‌های خارجی و معامله‌گران داخلی و همچنین توقف فعالیت تمامی وب‌سایت‌ها، برنامه‌ها و شرکت‌های فعال در زمینه ارزهای دیجیتال است.

بانک مرکزی چین در حال برنامه‌ریزی برای گسترش تبلیغات مربوط به این سیاست‌ها از طریق نهاد‌های دولتی و دیگر کانال‌های فعال در این کشور است تا در نهایت شاهد توقف کامل معاملات ارزهای دیجیتال در چین باشد.

یوپینگ همچنین گفته است که بانک مرکزی چین قصد دارد سیستمی را ارائه کند که کار مقابله با فعالیت‌های مرتبط با ارز دیجیتال را از طریق تشویق مردم به گزارش آنی موارد تخلف آسان‌تر می‌کند.

دولت چین در ماه‌های گذشته ممنوعیت‌های مربوط به صنعت ارز دیجیتال را همواره شدید‌تر کرده است تا از رشد سریع بازار ارز دیجیتال این کشور جلوگیری کند.

بانک مرکزی چین چند ماه پیش به تمامی بانک‌ها و مؤسسات مالی این کشور دستور داد تا ارائه خدمات مرتبط با ارزهای دیجیتال به مشتریان حقیقی و حقوقی را متوقف کنند و هشدار داد که در غیر این صورت ممکن است مجوز فعالیت آنها باطل شود.

ممنوعیت‌های اعمال‌شده از سوی دولت چین تأثیرات منفی زیادی بر صنعت ارز دیجیتال داشته است که از جمله این موارد می‌توان به سقوط ۵۰ درصدی قیمت بیت کوین پس از پشت سر گذاشتن اوج تاریخی ماه آوریل (فروردین) اشاره کرد. اما فشارهای مقامات چینی به ممنوع‌کردن معاملات ارز دیجیتال ختم نمی‌شود.

ممنوع‌شدن فعالیت ماینرهای بیت کوین در پرجمعیت‌ترین کشور جهان هم ضربه شدیدی به بدنه صنعت ارز دیجیتال وارد کرد.

به‌دنبال ممنوعیت گسترده استخراج ارزهای دیجیتال در چین، شبکه بیت کوین برای اولین بار در ۱۰ سال گذشته، با ۴ کاهش سختی متوالی مواجه شد.

چین که زمانی بیش از ۵۰ درصد فعالیت‌های استخراج بیت کوین را به خود اختصاص داده بود، در نهایت ماینرها را مجبور کرد تا فعالیت خود را به کشورهایی منتقل کنند که رابطه بهتری با ارزهای دیجیتال دارند.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *