چهارشنبه, 31 خرداد 1402

اخبار روز

ما را دنبال کنید

بازار دلار در انتظار تبادل زندانیان

۱۲:۰۶ ب٫ظ, ۳۱ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش اقتصاد آزاد بازار ارز در روزهای پیش رو منتظر نمایان شدن نتایج سفر حسین امیر عبداللهیان به قطر و عمان است. در صورتیکه نتایج این سفر مثبت باشد بازار وارد فاز نزولی می شود. به اعتقاد معامله گران زمانی نتایج سفر مثبت هست که تبادل زندانی رسما رخ دهد در غیر این صورت روند کم نوسان بازار در دامنه های کنونی ادامه دارد.

قیمت دلار همچنان بین ۴۸ و ۴۹
و قیمت دلار همچنان بین کانال 48 و 49 هزار تومان در حال پاسکاری است. قیمت دلار هرات در روز سه‌شنبه 48 هزار و 600 تومان شروع به کار کرد و با افزایش تا مرز 49 هزار تومان هم بالا رفت. اما در ادامه قیمت دلار هرات کاهشی شد و در سطح مقاومت 48 هزار و 800 تومان بسته شد. در پشت خط سه‌شنبه قیمت دلار 100 تومان افت کرد و به 48 هزار و 700 تومان رسید و از مقاومت 48 هزار و 800 تومان عقب نشست. نکته بازار این بود که معامله‌گران می‌گفتند طلای آبشده با افزایش قیمت دلار همراهی نکرده و نرخ برمی‌گردد.

معامله‌گران می‌گویند بازار ارز و سکه منتظر برگشت حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه از سفر عمان و قطر است و فعلا به واسطه خبرهای توافق خریدار قوی ندارد و به واسطه همین رفتار قیمت زور بالایی ندارد. با توجه به گمانه‌زنی‌های این سفر در مورد تبادل زندانیان بین آمریکا و جمهوری اسلامی و آزادسازی منابع بلوکه شده ایران در کشور قطر و عمان معامله‌گران معتقدند قیمت دلار کاهش بیشتری خواهد داشت. آن‌ها می‌گویند در صورت تحقق این اتفاق‌ها قیمت دلار می‌تواند به سمت کف 46 هزار و 700 تومان برود.

اثر تعطیلی عید قربان بر قیمت سکه و دلار
علاوه بر این خبر معامله‌گران با توجه اعلام تعطیلی شش روزه عراق به مناسبت عید قربان می‌گویند امارات و بیشتر کشورهای همسایه هم به این تعطیلی می‌روند. به عقیده آن‌ها به واسطه همین تعطیلی‌ها در بازارهای همسایه بازار روزهای کم رمق قیمتی را تجربه خواهد کرد.

تکنیکال‌کاران معتقدند بازار ارز بین دو خط روند مهم در کانال 48 هزار تومان گیر افتاده است. خط روند اول کف کانال نزولی سه ماهه است که در روز دوشنبه به کف این کانال یعنی 48 هزار و 300 تومان برخورد کرد و حمایت شد. خط روند دوم کانال صعودی پنج‌ساله است که در مرز مقاومت 48 هزار و 800 تومان قرار دارد.

فنی‌ها می‌گویند احتمال کاهش از کف زیاد است و در صورت این اتفاق فشار فروش در بازار ارز بالا خواهد رفت و قیمت دلار به کف 46 هزار و 700 تومان حمله خواهد کرد. در کاهش اولین سد دلار 48 هزار و 300 تومان و حمایت بعدی 47 هزار و 700 تومان خواهد بود.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *