جمعه, 16 مهر 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

برای سفر به ترکیه چه واکسنی باید زد؟

۲:۲۸ ب٫ظ, ۱۶ مهر ۱۴۰۰
واکسن کرونا

با افزایش برگزاری تورهای مسافرتی به ترکیه و با گسترش واکسیناسیون عمومی، نوع واکسن به یکی از دغدغه‌‎های افراد برای مسافرت تبدیل شده است. این سوال برای افراد پیش می‌آید آیا با هر واکسنی می‌توان به کشور ترکیه سفر کرد؟
با اینکه برخی از منابع ترکیه اعلام کرده‌اند که واکسن‌های مورد تایید ترکیه فایزر، اسپوتنیک وی روسیه و سینوواک است. اما با وجود این سفر به کشور ترکیه برای تمامی افراد ممکن است ولی دارای برخی از محدودیت‌ها از جمله داشتن تست منفی کرونا است.
برای سفر به کشورهای خارجی از جمله ترکیه با توجه به گزارش‌هایی که موجود است، توریست‌های ایرانی و مسافران از همه‌جای دنیا قبل از ورود به ترکیه تحت آزمایش PCR اجباری قرار می‌گیرند. در نتیجه مسافران ایرانی کافی است برای ورود به این کشور مدارک آزمایش منفی PCR را تهیه کنند.
یکی از مسافرانی که تازه به ترکیه سفر کرده است گفت: «من واکسن سینوفارم تزریق کرده‌ام و نوع واکسن برای ترکیه اهمیتی ندارد و تنها با تست پی سی آر منفی توانستم به ترکیه وارد شوم و مدتی در این کشور اقامت داشته باشم.»
به نظر می‌رسد برای مسافران سفر به اکثر کشورها امکان پذیر است، اما اگر گواهی واکسیناسیون داشته باشند یا تست PCR منفی را حداقل در ۷۲ ساعت قبل دریافت کرده باشند، خیلی راحت‌تر می‌توانند وارد مقصد سفر خود شوند.
در حالی که اگر گواهی واکسیناسیون اگر حاوی واکسن مورد تایید کشور مقصد باشد، شرایط حضور مسافر در آن کشور راحت‌تر می‌شود.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *