شنبه, 23 دی 1402

اخبار روز

ما را دنبال کنید

بورس امروز چه می شود؟

۹:۰۵ ق٫ظ, ۲۳ دی ۱۴۰۲

در بازارامروز احتمال افزایش هیجان وجود دارد و احتمال منفی شدن شاخص نیز بسیار بالاست.

به گزارش اقتصاد آزاد روز چهارشنبه شاهد یک بازار سبز و پر تقاضا بودیم، بازار با رشد ۱۴ هزار ۵۹۱ واحدی همراه بود، یکی از دلایل این موضوع رشد قیمت دلار به بالای ۵۱ هزار تومان بود که منجر به افزایش تقاضا در کلیت بازار شد.

صندوق‌های اهرمی نیز با رشد بسیار خوبی همراه بودند و اهرم رشد چهار درصدی را به ثبت رساند که اگر می‌خواستیم روز چهارشنبه بازار شنبه را پیش بینی کنیم به طور قطع یک روند مثبت را پیش بینی می‌کردیم اما روز جمعه شاهد برخی اتفاقات سیاسی بودیم که منجر شد کمی پیش بینی کردن اتفاقات آتی دستخوش تغییرات شود.

توقیف نفت کش آمریکایی توسط ارتش می‌تواند کمی بر روی بازار فردا تأثیر گذار باشد و احتمال روند منفی برای بازار فردا وجود خواهد داشت و یا اگر مثبت باشد احتمال اینکه مانند روز چهارشنبه باشد بسیار کم است، از این رو در دقایق ابتدایی بازار فردا احتمال افزایش هیجان وجود دارد و احتمال منفی شدن شاخص نیز بسیار بالاست.

بازار سهام پس از یک دوره نزول پیوسته، هفته گذشته توانست به مدد رشد قیمت دلار، دوباره در جاده صعودی قرار بگیرد. با این حال، حمله بامداد جمعه آمریکا و انگلیس به یمن، ریسک‌های سیاسی را افزایش داد. بر همین اساس، معامله‌گران نگران آن هستند که بازار سرمایه به این تحولات، واکنش منفی نشان دهد.

بازار سهام در روزهای پایانی هفته گذشته توانست رشد شاخص‌های سهامی و معاملاتی را تجربه کند. آیا این هفته هم، سرمایه‌گذاران شاهد روی خوش بازار خواهند بود؟ کدام گروه‌ها سود بیشتری نصیب خریداران خود خواهند کرد؟ این‌ها سوالاتی است که کارشناسان بازار سرمایه در نظرسنجی به آن پاسخ داده‌اند.

پربیننده ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *