چهارشنبه, 7 مهر 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

ب‌ام‌و بی خیال خودروهای الکتریکی می‌شود؟

۳:۵۹ ب٫ظ, ۷ مهر ۱۴۰۰
خودروی بی ام و الکتریکی

مدیر توسعه ب‌ام‌و «فرانک وبر» در مصاحبه با اتو نیوز گفته است که انتقال به خودروهای الکتریکی یک شبه رخ نخواهد داد زیرا ابتدا باید به سؤالاتی پاسخ داد:

چه زمانی سیستم آماده پذیرش همه این خودروهای الکتریکی است؟ آیا مردم آماده هستند؟ آیا سیستم آماده است؟ آیا زیرساخت‌های شارژ آماده است؟

علاوه بر این سؤالات، مسئله نیروی کار هم در این موضوع مطرح است زیرا ب‌ام‌و مثل بسیاری از خودروسازان، کارکنان زیادی در بخش توسعه پیشرانه‌های سنتی دارد. البته این نیروی کار به‌تدریج به سمت الکتریکی‌ها سوق داده خواهند شد اما این فرایند پیچیده‌ای است و برای آموزش صحیح کارکنان به زمان زیادی نیاز خواهد بود. از سوی دیگر، قوانین آلایندگی یورو ۷ به‌سرعت در حال نزدیک شدن است و فرانک وبر آن‌را آخرین سرمایه‌گذاری بزرگ در پیشرانه‌های بنزینی و دیزلی می‌داند. سرمایه‌ای که صرف تحقیق و توسعه برای مطابقت با قوانین سخت‌گیرانه‌تر آلایندگی می‌شود، آینده نزدیک موتورهای درون‌سوز را تضمین می‌کند که این آینده حداقل تا پایان دهه جاری خواهد بود. البته تا آن زمان نُه سال دیگر باقی‌مانده و به گفته مدیر توسعه ب‌ام‌و، فعلاً برای صحبت در مورد کنار گذاشتن موتورهای درون‌سوز زود است.

به گفته وبر، ب‌ام‌و نمی‌خواهد زود از بازار درون‌سوزها خارج شود و مردم را مجبور به خرید خودروهای الکتریکی کند خصوصاً اگر زیرساخت‌های شارژ برای پشتیبانی کافی از این خودروها فراهم نباشد. این در حالی است که باواریایی‌ها روی قوای محرکه هیدروژنی هم سرمایه‌گذاری کرده‌اند و همه میدانیم که هم‌اکنون پُر کردن مخزن هیدروژن خودروها مسئله بسیار بزرگ‌تری نسبت به شارژ الکتریکی‌ها است.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *