دوشنبه, 18 تیر 1403

اخبار روز

ما را دنبال کنید

دلتنگ بازگشت 4 ستاره به سینما هستیم / از ترانه علیدوستی تا کتایون ریاحی و …

۹:۳۰ ق٫ظ, ۱۸ تیر ۱۴۰۳
ترانه علیدوستی

در این مطلب به سراغ چهار بازیگر می‌رویم که مدت‌هاست از مقابل دوربین کوچ کرده‌اند.

دلتنگ بازگشت ترانه علیدوستی ، هانیه توسلی ، کتایون ریاحی و فاطمه معتمدآریا به سینما هستیم.

عوامل زیادی در این اتفاق تلخ دخیل است و شاید مهم‌ترینش خالی شدن سینما از چهره‌های مطرحی‌ست که سالیان سال روی پرده نقره‌ای درخشیدند. در این مطلب به سراغ چهار بازیگر می‌رویم که مدت‌هاست از مقابل دوربین کوچ کرده‌اند. با ما همراه باشید.

ترانه علیدوستی

روز گذشته و پس از مدت‌ها تصویری از ترانه علیدوستی منتشر شد که بازتاب زیادی در صفحات مجازی داشت. «سینما اعتماد» مدعی شده بود که ترانه علیدوستی حدود شش ماه پس از آزادی خود از زندان دچار بیماری‌ای به نام سندروم (DRESS) شد و به گفته مادرش شرایط خوبی را سپری نمی‌کرد. حالا از آخرین حضور ترانه در سینما حدود سه سال می‌گذرد و جالب اینکه سه فیلم آخرش هم به صورت غیرقانونی منتشر شد. ترانه در فجر 41 می‌توانست با دو فیلم برادران لیلا و تفریق مدعی بزرگ کسب سیمرغ بلورین باشد اما خب مواضع و نحوه حضورش در جشنواره کن را مانعِ راهش کردند. در مسائل مربوط به جنبش می‌تو هم پشت زنان و دختران ایستاد. با این وضعیت مشخص نیست که ترانه چه زمانی دوباره به سینما برمی‌گردد؟ اصلا مگر راهی برایش گذاشتند؟ ما هم نمی‌دانیم.

فاطمه معتمدآریا

سیمین خانم این روزها را در خارج از ایران سپری می‌کند و به تازگی هم تصاویر متفاوتش در یک جشنواره سینمایی منتشر شده. آخرین حضورش در سینما هم مربوط به “عامه پسند” می‌شود و باقی آثارش هنوز به اکران نرسیدند. درباره معتمدآریا باید گفت که اولویت این روزهای او در واقع سینما نیست و مواضعی که طی دو سال گذشته اتخاذ کرده به خوبی گویای مسیر زندگی اوست. او حتی در محافل سینمایی هم به متفاوت‌ترین شکل حاضر می‌شود و بعید می‌دانیم کار راحتی برای بازگشت به سینما داشه باشد.

هانیه توسلی

هانیه توسلی پس از پاییز 1401 در هیچ اثر سینمایی حضور نیافته. او شاید اولین هنرمندی بود که در حوادث پس از مرگ مهسا امینی بازداشت شد و آخرین بار در مراسم یادبود زری خوشکام دیده شد. می‌گویند این روزها مشغول تدریس بازیگری‌ست اگر چه کماکان روزگارش مساعد به نظر نمی‌رسد. آخرین حضورش در سینما هم مربوط به فیلم مهجور “چرا گریه نمی‌کنی؟” بود که همین فیلم هم با محدودیت‌هایی در اکران مواجه شد. او هم مثل ترانه در جنبش “می تو” ایستادگی کرد با این تفاوت که حالا صفحه اینستاگرامش فعال است که از شکسته شدنش ما را با خبر کند.

کتایون ریاحی

زلیخای سینمای ایران سال گذشته ممنوع‌الکار شد. کتایون ریاحی و داستان‌های دو سال اخیرش را همه می‌دانیم، مواضع او طوری بوده که پخش سریال محبوب “شب دهم” را غیرممکن نشان می‌داد، اما ظاهرا مسئولان صداوسیما عقب نشستند. اما به طور کلی کتایون ریاحی حدود 16سال است که از دوربین دوری می‌کند. این انزوای خودخواسته و آن اتفاقات غیرسینمایی دست به دست هم داده تا این دوری بیشتر و بیشتر هم شود. به هر حال کتایون ریاحی از حافظه سینمای ما پاک نمی‌شود.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *