جمعه, 19 شهریور 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

تورم تولیدکننده در چین به بالاترین رقم طی ۱۳ سال گذشته رسید

۹:۵۷ ق٫ظ, ۱۹ شهریور ۱۴۰۰

اداره ملی آمار چین اعلام کرد شاخص قیمت تولیدکننده در این کشور در ماه اوت ۹.۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است که سریع‌ترین رشد تورم از اوت ۲۰۱۸ است.
تورم تولید در کارخانه در چین در ماه اوت به بالاترین رقم طی 13 سال گذشته رسید که نتیجه افزایش قیمت مواد خام اولیه علیرغم تلاش‌های بسیار پکن جهت مهار آنها بود. به این ترتیب تولیدکنندگان در دومین اقتصاد بزرگ دنیا تحت فشار قرار گرفته‌اند.

اداره ملی آمار چین اعلام کرد شاخص قیمت تولیدکننده دراین کشور در ماه اوت 9.5 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. این سریع‌ترین رشد تورم از اوت 2018 است.

اقتصاد چین رشد قابل توجهی نسبت به رکود سال گذشته به خاطر همه‌گیری کرونا داشته ولی سرعت این رشد اخیراً به خاطر اوج دوباره کرونا، افزایش قیمت مواد خام اولیه و کمپین‌های به وجود آمده برای کاهش تولید کربن، آهسته تر شده است.

قیمت کالاها طی ماه‌های اخیر رو به افزایش بوده و حاشیه سوددهی بسیاری از کارخانه‌ها را پایین آورده است. قیمت زغال سنگ در چین در روز پنجشنبه به خاطر نگرانی از وضع اقدامات محدود کننده جدید در مناطق تولید کننده آن، رکورد زد.

درآمد شرکت‌های صنعتی چین برای پنجمین ماه متوالی کند شده است.

صنایع زغال سنگ، مواد شیمیایی و فلزات بیشتر این افزایش قیمت را در ماه اوت به خود اختصاص دادند.

هزینه معدنکاری زغال سنگ 57.1 درصد در ماه اوت نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

چین محدودیت های اجتماعی برای مهار ویروس کرونا را که شامل محدودیت‌های حمل و نقل هم می‌شود افزایش داده است. به این ترتیب تقاضا در بخش خدمات کاهش یافته است.

با وجود افزایش تورم در تولید کارخانه‌ای در چین، تورم قیمت مصرف کننده ثابت مانده است.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *