یکشنبه, 11 مهر 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

تکلیف طرح واردات خودرو روشن شد/ اتمام حجت فاطمی امین با مجلس

۱:۳۰ ب٫ظ, ۱۱ مهر ۱۴۰۰
خودرو وارداتی

رضا فاطمی‌امین در حاشیه نشست هم‌اندیشی روسای اتاق‌های بازرگانی و جمعی از صادرکنندگان، در پاسخ به این پرسش که اگر طرح  واردات خودرو  توسط شورای نگهبان تصویب و در نهایت تبدیل به قانون شود واکنش وزارت صمت چیست، اظهار کرد: بحث قانون یک بحث جداست و بحث منطق اقتصادی یک بحث دیگر است. مسلما هر چه در قالب قانون تصویب شود ما مجری آن خواهیم بود.

وزیر صمت افزود: نظر کارشناسی من به عنوان مقام مسوول در حوزه  صنعت  و البته نظر رسمی وزارت صمت این است که واردات و صادرات جریان حیات اقتصادی هر کشوری است و همان‌طور که صادرات می‌کنیم باید  واردات  هم انجام دهیم، اما این فرآیند باید هوشمندانه باشد.

وی ادامه داد: بنابراین وقتی تراز تجاری کشور مناسب باشد من مخالفتی با واردات خودرو نخواهم کرد و معتقدم بخشی از بازار باید با خودروی خارجی تامین شود تا در رقابت، قیمت و کیفیت شاهد بهبود باشیم. فاطمی‌امین گفت: در شرایط فعلی که منابع ارزی محدود است اگر این منابع صرف واردات  خودرو  شود منجر به افزایش  نرخ ارز  و گرانی خواهد شد.

وی تاکید کرد: اگر واردات خودرو تبدیل به قانون شد قطعا ما ملزم و مکلف به اجرا خواهیم بود، اما نظر شخصی من و نظر رسمی وزارت صمت این است که نباید در دوران گذار تصمیمی بگیریم که یک بخشی به نظرمان بهبود یابد و بسیاری از بخش‌های دیگر دچار زیان شوند.

طرح واردات خودرو توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و برای تایید به شورای نگهبان رفت. با این حال شورای نگهبان ایراداتی‌ را به این مصوبه گرفت و آن را به مجلس باز گرداند.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *