سه شنبه, 19 تیر 1403

اخبار روز

ما را دنبال کنید

فرآیند ثبت‌نام برای خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه چگونه است؟

۶:۰۰ ب٫ظ, ۱۹ تیر ۱۴۰۳
خودروهای وارداتی خودروهای برقی

از روز دوشنبه تا پنج‌شنبه (21 تیرماه) متقاضیان خرید خودروی وارداتی باید نسبت به وکالتی کردن حساب خود در سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی اقدام کنند.

روز گذشته بود که وزارت صمت از آغاز دور جدید عرضه خودروهای وارداتی خبر داد. بر این اساس، متقاضیان تا روز پنج‌شنبه فرصت دارند تا نسبت به وکالتی کردن حساب خود به منظور خرید خودروی وارداتی اقدام کنند. همچنین قرار است فرآیند ثبت نام در سامانه یکپارچه نیز از امروز آغاز شود. در ضمن، فرآیند مربوط به وکالتی کردن پول به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان به منظور پیش‌شرط ثبت‌نام باید طی شود.

لایحه رفع محدودیتِ واردات خودرو توسط اشخاص حقیقی و شرکت‌ها تدوین شد.

پس از این عرضه مشتریان قدیمی یعنی افرادی که در زمستان سال ۱۴۰۱ ثبت نام کرده بودند دیگر اولویتی نسبت به سایرین نخواهند داشت. در این دوره، محصولات نشان تویوتا، هونگچی، هوندا، سانگ یانگ، هاوال، سوزوکی، بستیون، نیسان، اشکودا و… در مدل‌های مختلف عرضه خواهد شد.

فرآیند ثبت‌نام در سامانه یکپارچه چگونه است؟

فرآیند ثبت‌نام و تخصیص خودروهای وارداتی در چند مرحله انجام می‌شود. در ابتدا، لازم است متقاضیان خودروهای وارداتی یک حساب وکالتی افتتاح کنند. پس از افتتاح حساب وکالتی لازم است متقاضی مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان را به‌عنوان وجه اعتبار در حساب خود بلوکه کند. وجود این وجه اعتبار در حساب وکالتی برای همه متقاضیان ضروری است و به عنوان پیش‌نیاز در اختصاص خودروهای وارداتی است.

پس از طی این دو مرحله متقاضی خرید خودرو به سامانه یکپارچه خودرو به آدرس saleauto.ir مراجعه و ثبت‌نام می‌کند. در مرحله بعد، فرآیند نوبت‌دهی در سامانه یکپارچه خودرو انجام می‌شود و پس از انتشار آگهی عرضه خودروهای وارداتی لازم است متقاضیان واجد شرایط به سایت مراجعه کرده و خودروی مورد نظرخود را انتخاب کنند.

مرحله آخر همان زمان تحویل خودروهای وارداتی به متقاضیان است که توسط مسئولان سامانه یکپارچه خودروهای وادراتی اعلام می‌شود.

بر اساس این گزارش، هنوز اطلاعیه جدید خرید خودروهای وارداتی روی سامانه یکپارچه بارگذاری نشده و آخرین اطلاعیه مربوط به متقاضیانی است که در اسفند 1401 ثبت‌نام کرده بودند. البته، تعدادی از بانک‌ها دست به کار شده‌ و امکان وکالتی کردن حساب برای شرکت در مرحله سوم طرح عرضه خودروهای واراتی را روی وبسایت خود فراهم کرده‌اند.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *