دوشنبه, 22 شهریور 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

جدیدترین وضعیت واکسیناسیون کارگران

۱۱:۳۰ ق٫ظ, ۲۲ شهریور ۱۴۰۰
واکسیناسیون کارگران

فهرست این مقاله (با کلیک روی هر عنوان به محتوای مورد نظر هدایت می‎‌شوید) مخفی کردن

همایون توفیقی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی، واکسیناسیون عمومی کارکنان شاغل در شهرک‌های صنعتی با اولویت کلان شهرک‌ها در استان‌های گلستان، اردبیل، سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی، قزوین، یزد، لرستان، آذربایجان شرقی، زنجان و تهران آغاز شده است.

وی افزود: پیش از این، استان‌های خراسان رضوی و قم نسبت به ایجاد پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون در شهرک‌های صنعتی منطبق بر دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدام کرده بودند و پیگیری برای افزایش گستره واکسیناسیون در سایر شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور نیز توسط مدیران شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها در حال انجام است.

گروه‌های سنی مشمول واکسیناسیون کارگران

به گفته مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اکنون متولدان سال ۱۳۵۵ و قبل از آن در سراسر کشور و همچنین متولدان ۱۳۵۶ تا ۱۳۶۵ که ساکن استان‌های بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، قم و هرمزگان هستند، امکان ثبت‌ نام در سامانه واکسیناسیون کرونا را دارند.

وی افزود: با هماهنگی شرکت شهرک‌های صنعتی با دانشگاه‌های علوم پزشکی برخی استان‌ها، از جمله خراسان رضوی که در پنجمین موج طغیان ویروس کرونا شرایط حادی داشتند، کارگران خط تولید و پشتیبانی تولید واحدهای صنعتی و تولیدی متولد سال ۱۳۶۲ و قبل از آن نیز زیر پوشش طرح واکسیناسیون قرار گرفتند.

توفیقی همچنین تأمین امنیت و سلامت جسمی مدیران و کارگران واحدهای تولیدی را مطالبه به‌حق فعالان اقتصادی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی دانست و از پیگیری برای اخذ موافقت دانشگاه‌های علوم پزشکی و دریافت سهمیه واکسن برای کارکنان شاغل در این مناطق و تسری واکسیناسیون برای کل جامعه هدف خبر داد.

اشتغال یک میلیون نفر در شهرک‌ها

مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به اشتغال حدود یک میلیون نفر پرسنل در واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، تصریح کرد: به دلیل فضاهای مورد استفاده در بخش تولید، ایاب و ذهاب، تعدد برخوردها و مراودات، تماس با محصولات مورد استفاده در جامعه، آسیب پذیر بودن قشر کارگری از نظر اقتصادی، مسائل مربوط به بهداشت خانواده و امنیت شغلی در صورت ابتلاء، کارگران جزو گروه‌های پرخطر و در معرض آسیب‌های بهداشتی، اجتماعی و اقتصادی ناشی از کرونا هستند.

وی همچنین با اشاره به اهمیت واکسیناسیون جامعه شاغل در شهرک‌ها و نواحی صنعتی تاکید کرد که نتیجه واکسیناسیون گروه‌های پرخطر، دستیابی به ایمنی عمومی در جامعه هدف است که همواره از دغدغه‌های دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده است.

به گزارش ایسنا، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن ۵۰۵ شهرک و ۳۲۴ ناحیه صنعتی و سه منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌برداری، ۸۱ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، ۶ شهرک فناوری، ۴۰ مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، ۲ مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، ۹۳ هزار و ۹۲۳ قرارداد منعقده و بهره‌برداری از ۴۸ هزار و ۱۲ واحد صنعتی و سه هزار و ۱۴۵ واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم ۹۶۲ هزار و ۲۴۳ نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.

پربیننده ها

    No Post found

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *