چهارشنبه, 9 خرداد 1403

اخبار روز

ما را دنبال کنید

جواد نکونام: از استقلال بروم پشت سرم را نگاه نمی کنم

۱:۰۰ ب٫ظ, ۹ خرداد ۱۴۰۳
جواد نکونام استقلال

سرمربی استقلال می گوید تاکنون نه برای استقلال حاشیه درست کرده و نه اینکار را انجام می دهد و اگر روزی هم این تیم را ترک کند، پشت سرش را نگاه نمی کند.

استقلال موفق شد با یک گل از سد گل گهر سیرجان عبور کند. اما پیروزی پرسپولیس در دیدار همزمان باعث شد تا این سه امتیاز به یکی از تلخ ترین بردهای آبی ها در لیگ بیست و سوم تبدیل شود. جواد نکونام در نشست خبری پس از این بازی حاضر شد که مشروح صحبت های سرمربی آبی ها را در زیر می خوانیم:

* می دانستیم با تیمی سازمان یافته بازی داریم
جواد نکونام گفت:با توجه به شرایط حساسی که جدول دارد، می‌دانستیم که چطور بازی کنیم و چه فشاری باید وارد کنیم. می‌دانستیم با تیمی خوب و سازمان یافته بازی داریم. آنها تیمی هستند که شکل و سازمان تیمی فوق العاده ای دارند و بازی های آنها کم موقعیت است. در فاز حمله و دفاع کم موقعیت هستند. ما سعی کردیم پرفشار بازی کنیم. در 20 دقیقه اول فشار بیشتری آوردیم. شروع خوبی داشتیم، اما در ضربات آخر دقت کافی را نداشتیم که به گل برسیم. خدا را شکر در دقیقه 44 به گل رسیدیم و نیمه اول را بردیم. در نیمه دوم با توجه به تعویض‌هایی که حریف کرد ما هم تلاش کردیم تغییر تاکتیک ایجاد کنیم.

* آنها با خیال راحت بازی می کردند
بازی برای تیم حریف از نظر جدول اهمیت خاصی نداشت و فقط می‌خواستند که برنده باشند. آنها سقوط یا صعود نمی‌کردند و به همین دلیل با خیال راحت فوتبال بازی کردند. روی ضد حملات می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم، اما 3 امتیاز را نیاز داشتیم که آن را گرفتیم.

* همه در دل خودشان به مدعی بودن ما می خندیدند
وی در خصوص اینکه آیا به قهرمانی امید دارد یا نه گفت: من گفتم تا لحظه‌ای که اینجا هستم برای استقلال می‌جنگم. اگر روز اول به شما می‌گفتند که این تیم قرار است تا روز آخر برای قهرمانی بجنگد، همه در دل خودشان می‌خندیدند. دیدید که مربیان بزرگ همین لیگ اعلام کردند که استقلال نمی‌تواند مدعی باشد ولی بازیکنان و هوادارانمان نشان دادند که چقدر شهامت و بزرگی دارند. آنها کار بزرگی را انجام دادند تا به اینجا برسیم.

* هوادار می داند که چه کسی برای این تیم زحمت می کشد
جواد نکونام گفت: دوست دارم در مورد هواداران صحبت کنم. وقتی که امروز ۷۰ هزار تماشاگر به استادیوم می‌آید و این جو را برای ما درست می‌کند، این نشان می‌دهد که ما کارمان را درست انجام داده ایم. هوادار فوتبال را می‌فهمد و متوجه می‌شود و می‌داند چه کسی برای این تیم زحمت می‌کشد. ما دوست داشتیم امروز بازی را ببریم و تمرکزمان روی بردن بود. خدا را شکر که شرمنده آنها نشدیم. تا روز آخر ادامه می‌دهیم و هر چیزی که خدا بخواهد برایمان رقم می‌خورد. همه چیز دست خدا است و خدایی وجود دارد که همه چیز را می‌بیند. ما تلاشمان را می‌کنیم و هر چیزی که قسمتمان باشد به آن دست پیدا می‌کنیم.

* اجازه نمی دهم هر کاری که دوست دارند با استقلال بکنند
سرمربی استقلال در خصوص اینکه در این فصل انرژی و تمرکزش را صرف مسائل دیگری کرده از ولی اگر به ابتدای فصل برگرد کدام اشتباهش را تکرار نمی‌کند، گفت: نه اگر من نمی ایستادم، استقلال را می‌خوردند. اگر شرایط عادی بود و کسی بود…. (مکث می کند) نمی‌دانم چه کلمه‌ای بگویم، ولی من ول می‌کردم و می‌رفتم. من بچگی خودم را به یاد می‌آورم که در اینجا، در امجدیه، پای تلویزیون یا رادیو برای استقلال گریه کرده ام. اجازه بدهم هر کاری که دوست دارند با استقلال بکنند و این تیم را مانند یک زمین خاکی اداره کنند؟

* کار درستم این بود که پای تیم و هواداران ایستادم
جواد نکونام گفت: یکی از مشکلات ما این است که اگر ما اگر از الان نیز شروع کنیم بازیکن جذب کنیم، می‌بینیم که تیم‌های دیگر با سه یا چهار بازیکن جدید تیمشان کامل می‌شود. اما تیم من را ببینید. ما چند بازیکن باید بگیریم؟ چند تا یار باید بگیریم آیا اصلاً می‌توانیم بازیکن بگیریم؟ اصلا چند بازیکن وجود دارد که بخواهیم به خدمت بگیریم؟ این‌ها نکاتی است که باید به آن توجه کرد ولی به نظر من هیچ اشتباهی نکردم و کار درستم این بود که پای تیم و هواداران ایستادم چون آنها نیز به پای من ایستاده بودند و تا روز آخر برایشان جنگیدم.

* تا روزی که اینجا هستم برای نام استقلال می‌جنگم
اگر تیم‌هایی دیگر جای ما بودند و از رتبه‌های چهارم یا پنجم به جایگاه دوم می‌رسیدند، اتفاق خوبی برایشان رقم می‌خورد اما تا هفته قبل که ما را پایین نیاورده بودند، صدر جدول بودیم این باعث افتخار من همکاران و هواداران است که سنگ تمام گذاشتند و من فقط می‌توانم بگویم تا روزی که اینجا هستم برای استقلال و نام استقلال می‌جنگم. هر کسی که را ببینم می‌خواهد به استقلال ضربه بزند، جلویش می‌ایستم.

* هرگز برای استقلال حاشیه درست نکرده و نخواهم کرد
جواد نکونام گفت: فقط هم برای من استقلال مهم است و از این تیم چیز دیگری برای من مهمتر نیست چون هواداران را که می بینم بغض می‌کنم. چون آنها زندگی شان را گذاشته‌اند من خودم همچین حالتی را تجربه کرده‌ام. تا روزی که هستم می‌جنگم و روزی هم که نبودم می‌گویم خداحافظ و برای استقلال آرزوی موفقیت می‌کنم! بهترین‌ها را برای این تیم می‌خواهم و هیچ موقع در هیچ شرایطی برای استقلال نه حاشیه درست کرده ام و نه درست خواهم کرد. دنبال این هم نیستم که اگر روزی بروم، دائما پشت سرم را نگاه کنم. نه اصلاً! تا روزی که باشم فقط وظیفه‌ام را انجام می‌دهم. اگر نبودم بهترین‌ها را برای استقلال می‌خواهم چون استقلال عشق من است.

 

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *