یکشنبه, 13 اسفند 1402

اخبار روز

ما را دنبال کنید

حل مشکل پژو پارس و متقاضیان ساینا بعداز کلی سردرگمی!

۸:۵۵ ق٫ظ, ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

با توجه به اینکه مدتی است برخی خودروسازان تحویل محصولات به متقاضیان را با تأخیر زمانی انجام می‌دهند و این مسأله باعت برخی شکایات و نارضایتی‌ها شده است، اواخر هفته گذشته جلسه‌ای با شرکت‌های خودروساز برگزار شد و برای مشکلات مذکور پیگیری‌ها تا حصول نتیجه ادامه دارد.

به گزارش اقتصاد آزاد شهرام محسنی مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه بزرگترین مشکل مربوط به خودرو پژو پارس بوده گفت: این موضوع بارها و بارها در جلسات مکرر تکرار و بررسی شده است و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی از طریق رئیس دفتر رئیس جمهور پیگیر حل این مشکل بوده است.

محسنی افزود: هفته گذشته نیز معاون اول رئیس جمهور نیز جلسه‌ای با شرکت‌های خودروساز و سازمان ملی استاندارد برگزار کرد؛ همچنین این پیگیری‌ها به جلسه هیأت دولت رسید و رئیس جمهور شخصاً پیگیر حل این مشکل شد. بر این اساس مشکل تولید پژو پارس بزودی حل می‌شود.

مدیر روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی مشکل دیگر را مربوط به شرکت سایپا و تولید خودرو ساینا اعلام کرد و بیان داشت: تمام افرادی که برای دریافت خودروی ساینا ثبت‌نام کرده بودند و دریافت خودروی آنها به تعویق افتاده بود، تا پایان سال خودروهای خود را تحویل خواهند گرفت.

وی اضافه کرد: افرادی که متقاضی دریافت خودرو ساینا دوگانه‌سوز بودند، به دلیل مشکل در تأمین یک یا دو قطعه، قدری با تأخیر خودروهای خود را در فصل بهار تحویل خواهند گرفت البته این خودروها مشمول افزایش قیمت در سال آینده نخواهند بود.
تداوم تولید مشروط

مهدی اسلام‌پناه رئیس سازمان ملی استاندارد نیز اعلام کرد: تولید خودروی پژو پارس تا مشخص شدن نتایج مرکز آزمون بین‌المللی استاندارد، در سال آینده ادامه خواهد داشت.

اسلام‌پناه اظهار داشت: در شورای‌عالی استاندارد روی قانون و مقررات فنی تمرکز داریم و تلاش‌مان این بوده که خودروسازان را متعهد به اصلاح، بهبود عیوب فنی در حوزه ایمنی و کیفیت کنیم که خودروی پژو پارس هم از جمله آنها است.

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: برای رفع دغدغه ثبت‌نام‌کنندگان، تولید‌کننده باید در چند شیفت با ترافیک بالا به تولید بپردازد و دغدغه مصرف‌کنندگان را برطرف کند؛ از این‌رو همان‌طور که به تولید‌کننده فرصت داده بودیم که تولید خودش را ادامه دهد با اخذ تعهداتی این فرصت را همچنان ادامه دادیم تا نتایج مرکز آزمون بین‌المللی از بابت تست‌هایی که از آنها خواسته‌ایم واصل شود. همچنین نتایج آزمون استاندارد فروردین ماه ۱۴۰۳ مشخص می‌شود.

منوچهر منطقی معاون وزیر صمت نیز مدتی پیش از تداوم تولید پژو پارس خبرداده بود و در این رابطه گفته بود با توافقاتی که در سطح دولت انجام شد، مقرر شد که تولید پژوپارس متوقف نشود و ادامه یابد.

مسائل مذکور در حالی مطرح است که ۲۴ دی ماه رئیس سازمان ملی استاندارد با تأکید بر قانون استانداردهای اجباری در صنعت خودرو، گفته بود: قطعاً این قانون اجرا می‌شود و تولید‌کنندگان باید خود را با قوانین استاندارد انطباق دهند و گروه صنعتی ایران‌خودرو هم تا نیمه اسفندماه سال مجوز تولید خواهد داشت و پس از آن برابر قانون عمل خواهد شد.
وعده قابل تأمل و پوزش بابت تأخیر

البته چندی پیش علی‌مردان عظیمی مدیرعامل ایران خودرو از رایزنی با سازمان استاندارد برای تدوام تولیدپژو پارس تا پایان امسال خبرداد.

عظیمی با بیان اینکه ایران‌خودرو، به تعهدات خود در تحویل خودروی پژوپارس ‌عمل می‌کند، گفته بود که از مردم به‌خاطر تأخیر در تحویل پوزش می‌طلبیم. همچنین تا پایان سال تولید می‌کنیم و درصدد هستیم برای سال آینده پژوپارس تولید شود اگر به‌خاطر استانداردها این امر محقق نشد خودروی جایگزین که از لحاظ استانداری از پارس امروز بهتر خواهد بود را تحویل مردم خواهیم داد.

مدیرعامل ایران‌خودرو گفته است که سفارش کسانی که در سامانه برای پژو پارس ثبت‌نام کرده‌اند، حذف نمی‌شود. بر این اساس سال آینده تولید را افزایش می‌دهیم، به‌طور قطع نوبت از بین نمی‌رود؛ در غیر این صورت خودروی جایگزین از جمله دنا یا سورن تحویل همه کسانی که ثبت‌نام کردند، می‌دهیم.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *