سه شنبه, 8 خرداد 1403

اخبار روز

ما را دنبال کنید

خطری که پرسپولیس را مقابل شمس آذر تهدید می کند

۱:۴۰ ب٫ظ, ۸ خرداد ۱۴۰۳
پرسپولیس محمدجواد محمدی

پرسپولیس با پیروزی مقابل شمس آذر در قزوین می‌تواند گام بزرگی به سوی قهرمانی بردارد، اما یک نکته مهم و نگران کننده پیرامون این تیم وجود دارد که می‌تواند شرایط خوب‌شان را تهدید کند.

 پرسپولیس با بازگشت خیره کننده و یک برد دراماتیک به صدر جدول رسید؛ اتفاقی که در تمام بیست و شش هفته قبل از آن رخ نداده بود. برد بزرگ مقابل استقلال خوزستان و بازگشت بزرگ وقتی اهمیت و جلوه بیشتری پیدا کرد که پرسپولیس در کورس قهرمانی با استقلال هفته‌ها در تعقیب رقیب بود و با این پیروزی در فاصله دو هفته مانده به پایان فصل از رقیب سنتی پیش افتاد.

واقعیت اینکه بعد از برد و کامبک تاریخی مقابل استقلال خوزستان شور و شعف خاصی بین هواداران و جامعه پرسپولیسی ایجاد شد که این مهم به درون تیم و باشگاه هم رسید تا حال و هوای تیم کاملا بهاری شود و همه درباره قهرمانی حرف بزنند. متعاقب این اتفاق رسانه رسمی باشگاه همان شب پیروزی با انتشار مطلبی تحت عنوان «جشن تمام شد» سعی داشت به هواداران و البته مهمتر از آن اعضای تیم بفهماند هنوز چیزی به دست نیامده و رسیدن به صدر و گرفتن سرنوشت قهرمانی در دست خود تازه بخش مقدماتی اتفاق بزرگی است که باید رقم زده شود.

در این میان برخی بازیکنان پرسپولیس و البته مربیان و پیشکسوتان این باشگاه نیز در صحبت‌های خود به این مهم اشاره کردند که فاصله ایجاد شده با تیم رقیب همان‌گونه که طی یک هفته جادویی از بین رفت و همه چیز به سود پرسپولیس اتفاق افتاد، می‌تواند از دست رفته و مثل یخ در این گرمای سوزان هفته‌های آخر آب شود. با این وجود با وایرال شدن تصاویر و ویدئو‌های مربوط به بازگشت بزرگ و ابراز احساسات هواداران در پی صدرنشینی استثنایی و دقیقه آخری پرسپولیس در فاصله کوتاه تا دیدار با شمس آذر همچنان همه درباره این بازگشت حرف می‌زنند و انگار بخش عمده‌ای از هواداران از حال و هوای آن کامبک تاریخی بیرون نیامده‌اند و این نگرانی وجود دارد که تیم پرسپولیس نیز منتاثر از این اتمسفر در قزوین شرایط سختی پیدا کند.

هنوز از بازی‌های حساس و سرنوشت‌ساز تیم ملی در جام ملت‌های آسیای اخیر زمان زیادی نگذشته و همه یادمان هست که بعد از برد بزرگ مقابل ژاپن چه فضایی در رسانه‌ها و جو هواداری پیرامون تیم ملی به وجود آمد. واقعیت اینکه قبل از آن تورنمنت هیچ کس تصور نمی‌کرد تیم ملی ایران موفق به شکست ژاپن با آن بک‌گراند استثنایی و نتایج شگفت‌انگیزش شود، اما این مهم در یک بازی دراماتیک و به شکلی استثنایی رقم خورد تا تیم ما با رسیدن به نیمه نهایی بعد از حدود ۵ دهه دوری از جام سودای قهرمانی در سر داشته باشد و بیشتر از هر زمان دیگری به جام قهرمانی نزدیک باشد.

با این وجود اتمسفر ناشی از پیروزی بزرگ و فوق‌العاده شیرین مقابل ژاپن تاثیر منفی خود را در بازی حساس و حیاتی نیمه نهایی مقابل تیم ملی قطر میزبان تورنمنت گذاشت. در آن مسابقه تیم ما با وجود شروعی جذاب و فوق‌العاده در نهایت به شکلی باورنکردنی اسیر حریف خود شد تا رویای رسیدن به جام دوباره تبدیل به سرابی دست نیافتنی شود.

حالا و در شرایطی که همه از اوسمار تمجید می‌کنند و نقش ستاره‌های پرسپولیس در آن بازگشت رویایی پررنگ‌تر از همیشه جلوه پیدا کرده همه پرسپولیسی‌ها می‌ترسند که سرنوشت تیم ملی بعد از بازی با ژاپن نصیب سرخ‌ها شود و در شرایطی که بسیاری به قهرمانی خوشبین شده‌اند دوباره همه چیز را از دست بدهند و سرنوشت جام را به دست رقیب بسپارند.

در این میان مدیران و مربیان پرسپولیس تمهیداتی را در نظر گرفته‌اند تا از این تهدید دوری کنند. آن‌ها هرگونه مصاحبه و اظهار نظر که می‌تواند فضا را به سمت حاشیه‌‎ها و تقابل‌های اخیر بکشاند منع کرده‌اند و طبق توصیه بزرگان پرسپولیس و آنچه هر مربی دیگری در این لحظه به تیمش می‌دهد دنبال آرامش و تمرکز صد درصدی روی فوتبال و مسابقه در قزوین کرده‌اند.

در عین حال در اسکواد پرسپولیس آنقدر بازیکن باتجربه هست که شرایط تیم خودشان را مدیریت کنند و به نظر می‌رسد آن‌ها مهمترین ابزار برای مقابله با تهدیدی هستند که در قزوین پرسپولیس را تهدید می‌کند.

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *