سه شنبه, 2 شهریور 1400

درباره ما

آيين نامه اخلاق حرفه‌ای اقتصاد آزاد
ن والقلم و مايسطرون…سوگند به قلم و آنچه كه مي‌نويسند…
توجه به واقعيت‌های عينی و ارائه اخبار صحيح و دقيق، اطلاعات جامع و تفسيرهای منطقی و منصفانه از مهم‌ترين رويكردهای پايگاه خبری اقتصاد آزاد است.
از جمله مهم‌ترين ارزش‌های مورد نظر و قطعی پايگاه خبری اقتصاد آزاد رعايت اعتدال و ميانه‌روی است.
برخورد متين و بااحترام با ارباب رجوع و راهنمايی و پاسخگويی دقيق و محترمانه به آنها از ديگر اصول اعتقادی اقتصاد آزاد است.
رعایت موازین اخلاقی معیار رفتار حرفه‌ای و تضمین بهتر آزادی اطلاعات در پايگاه خبری اقتصاد آزاد است. بر همین اساس در وهله اول بر رعایت دقت و صحت، به موازات احترام به حق مخاطبان بر دسترسی به اطلاعات تصریح شده است.
احترام به حق فردی، حفظ حریم و اسرار خصوصی و شئون انسانی که با قوانین ملی و بین‌المللی مربوط به حفظ حقوق و شهرت افراد، منع افترا، تهمت، توهین و مخدوش کردن شهرت افراد، هماهنگ است، بخشی لاینفک از معیارهای حرفه‌ای پايگاه خبری اقتصاد آزاد محسوب می‌شود.
پايگاه خبری اقتصاد آزاد در ثبت اطلاعات با احترام به استقلال و حاکمیت ملی، نظم و امنیت عمومی و مصالح همگانی از اصول شرافت حرفه‌ای تبعیت می‌کند.
رعايت انصاف و قضاوت منصفانه درباره عملكرد مديران در گزارش‌، رپرتاژ‌، خبر و تحليل‌‌ها و… از پايه‌های اصلی اعتقادی مديران و مسئولان اقتصاد آزاد است.
سایت اقتصاد آزاد به هيچ عنوان قصد ندارد با تحريف خبر، گفته‌های مديران و مسئولان و اشخاص حقيقی و حقوقی و برداشت‌های سوء و غلط از گفته‌های آنها به منافع خاص دست پيدا كند.
اگر هر گونه اشتباه و اعوجاج سهوی در مصاحبه و نقل قول افراد به وجود‌ آيد و مورد اعتراض قرار گيرد، اقتصاد آزاد خود را موظف می‌داند در همان صفحه بلافاصله و در اسرع وقت جبران و اصلاح نمايد.
احترام به حقوق همه انسان‌ها با هر گونه گرايش و خط‌ مشی سياسی از اصول اساسی و باور كاركنان اقتصاد آزاد است.
اهداف اجتماعی پايگاه خبری اقتصاد آزاد عبارتند از:
1- روشن ساختن افکار عمومی
2- بالا بردن سطح معلومات افراد جامعه در جهت صحیح
3- پرهیز از ایجاد نفاق و تفرقه میان مردم و نهادهای اجتماعی
4- کمک به گسترش آزادی‌های سیاسی و اجتماعی در محدوده قانون.
پايگاه خبری اقتصاد آزاد تلاش می‌كند حسن ارتباط و تعامل معقولانه خود را با همه گروه‌ها و جريانات سياسی كه در كشور به طور رسمی و قانونی مورد پذيرش هستند، حفظ نمايد.
اعتقاد و پايبندی به اصول اخلاق اسلامی و ارزش‌های اسلامی در پوشش، رفتار، حركات و مراودات كاركنان اقتصاد آزاد از ديگر موارد ارزشی ما محسوب می‌شوند.
نقد‌پذيری و تعامل همه‌جانبه با همكاران رسانه‌ای در سراسر كشور از تکنیک‌های کاری اقتصاد آزاد است.

پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد آزاد از خبرنگاران برای همکاری به صورت حق التحریر ،گزارش،یادداشت،گفتگو و… دعوت به همکاری می کند.

لطفا نقطه نظرات خود را فقط به صورت پیامک و یا از طریق تلگرام و واتس اپ به شماره 09045703013 ارسال نمایید.