پنجشنبه, 30 فروردین 1403

اخبار روز

ما را دنبال کنید

درباره پیتر فیلیپس اقتصاددان چه می دانید

۱۱:۲۷ ق٫ظ, ۳۰ فروردین ۱۴۰۳

پیتر فیلیپس را باید یکی از پیشران‌ها در حوزه اقتصادسنجی یا اکونومتریک دانست. او جوایز متعددی در حوزه اقتصاد و آمار دارد. وی استاد دانشگاه ییل و یکی از اقتصاددانان برجسته و مشهور جهان است. در این مقاله درباره این اقتصاددان بخوانید.

فهرست این مقاله (با کلیک روی هر عنوان به محتوای مورد نظر هدایت می‎‌شوید) مخفی کردن
به گزارش اقتصادآزاد؛ پیتر فیلیپس، استاد دانشگاه ییل یکی از اقتصاددانان برجسته و مشهور است که باید درباره او بخوانید. او استاد اقتصاد و آمار است و دارای سمت‌هایی در دانشگاه ساوتهمپتون، اوکلند و دانشگاه مدیریت سنگاپور است. او را باید یکی از پیشران‌ها در حوزه اقتصادسنجی یا اکونومتریک دانست. وی در سال 1993 به عنوان محقق انجمن آمار آمریکا انتخاب شد. او جوایز متعددی در حوزه اقتصاد و آمار دارد. پیتر فیلیپس دکترای خود را در رشته اقتصاد و در مدرسه اقتصادی لندن تحت راهنمایی جان دنیس به اتمام رسانده است.

بیوگرافی پیتر فیلیپس اقتصاددان مشهور

پیتر فیلیپس، استاد اقتصاد و رئیس سابق گروه اقتصاد است. او مدرک کارشناسی خود را از کالج پومونا و کارشناسی ارشد و دکتری خود را از دانشگاه استنفورد دریافت کرد. او تدریس در دانشگاه یوتا را در سال ۱۹۷۸ آغاز کرد. فیلیپس یک اقتصاددان مطرح و برجسته در جهان است که تحقیقاتش در زمینه‌های مختلف از جمله حقوق کار و اکونومتریک و آمار شهرت بسیاری دارد. او علاوه بر حوزه اکونومتریک در زمینه‌های متعددی از جمله تاریخ اقتصاد آمریکا با تمرکز بر بازار کار نیز فعالیت داشته است. موضوعات تحقیقاتی او شامل مقررات بازار کار ساختمانی، ایمنی کار، اشتغال زنان و اقلیت‌ها در ساخت و ساز، برنامه‌های کارآموزی ساخت و ساز، قرارداد‌های کار پروژه‌ها، روش‌های مناقصه در پروژه‌های ساختمانی و بیمه درمانی برای کارگران ساختمانی بوده است.

علاوه بر این، فیلیپس برخی تحقیقات دیگری در مورد ترکیب نژادی انجمن ملی بسکتبال و رقابت بین زنان سفیدپوست و مردان چینی در بازار کار Post Gold Rush کالیفرنیا انجام داده است. فیلیپس بیش از ۵۰ کتاب و مقاله دانشگاهی در این زمینه و موضوعات مرتبط منتشر کرده است که باعث شهرت وی به عنوان یکی از اقتصاددان مطرح جهان بوده است. فیلیپس با ژان ریگان نویسنده کتاب کودکان ازدواج کرده و یک دختر بزرگ به نام جین دارد. در تابستان، فیلیپس و همسرش به صورت داوطلبانه در پارک ملی گرند تتون به عنوان محیط بان در خارج از کشور مشغول به کار هستند.

جوایز پیتر فیلیپس

پیتر فیلیپس جوایز بسیاری را برای تدریس و راهنمایی دانشجویان فارغ التحصیل دریافت کرده است. این جوایز شامل دانشگاه یوتا، کالج علوم اجتماعی و رفتاری، جایزه معلم برتر (۱۹۸۲)، دانشگاه یوتا، کالج علوم اجتماعی و رفتاری، پژوهشگر دین (۱۹۸۵ و ۱۹۸۸)، دانشگاه یوتا، جان آر. بورسیه معلم پارک (۱۹۸۸)، دانشگاه یوتا، استاد خدمات ممتاز دانشگاه لول بنیون (۱۹۹۲-۹۳)، دانشگاه یوتا، دانش آموخته تدریس ریاست جمهوری (۱۹۹۳)، نامزد، جایزه تدریس برگزیده دانشجو، هیئت امور آکادمیک دانشجویان وابسته دانشگاه یوتا، ۲۰۰۴ و دانشگاه یوتا، استاد برجسته دانشجوی فارغ التحصیل و استاد پسادکتری، ۲۰۰۷.

 

نظریه‌های پیتر فیلیپس

یکی از مباحث مهمی که پیتر فیلیپس در تحقیقات خود مورد بررسی قرار داده است، تغییرات نهادی و ساختاری و فرآیند‌های رشد اقتصادی در آمریکا بوده است. او در تحقیقات خود مبانی تاریخی رشد و توسعه اقتصادی آمریکا از دوره استعمار تا به امروز را بررسی کرده است. او همچنین در این زمینه در کرسی‌های دانشگاهی تدریس داشته است. این رویکرد به ما نشان می‌دهد که چگونه از طریق فرآیند‌های رشد اقتصادی و تغییر به جایگاه امروزی رسیده‌ایم. او همچنین یک سخنرانی با عنوان “تاریخ اقتصادی قدیسان و گناهکاران – مقایسه‌ای از آغاز سالت لیک سیتی و سانفرانسیسکو” دارد که بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

رشد و توسعه اقتصادی در ایالات متحده از قرن نوزدهم تا اوایل قرن بیستم نیز از دیگر موضوعاتی است که فیلیپس در مورد آن کار کرده است. رشد اقتصادی به دلیل صنعتی شدن و همراه با آن تکامل نهاد‌های اقتصادی موضوعی است که فیلیپس در دل اقتصاد آمریکا به آن پرداخته است. وی با تاکید بر درک منابع خاص و پیامد‌های اجتماعی توسعه صنعتی آمریکا این موضوع را بازبینی کرده است.

اکونومتریک کاربردی یک رشته مهم در اقتصاد است که می‌توان گفت مهم‌ترین تخصص این اقتصاددان را تشکیل می‌دهد. شاخه‌ای که در آن تحصیلات بالایی نیز داشته است. کاربرد تحلیل رگرسیون چندگانه برای مدل‌های مالی، مدل‌های هزینه و تولید، مدل‌های قیمت لذت‌گرا، تقاضای نیروی کار، تقاضای سرمایه‌گذاری و مدل‌های مشابه خرد و کلان اقتصادی موضوعاتی است که پیتر فیلیپس نظریات اقتصادی خود را بر آن استوار کرده است. برنامه‌های کاربردی شامل استفاده از منابع داده و بسته‌های نرم افزاری کامپیوتری در مدل‌های او مورد استفاده قرار گرفته است.

پیتر فیلیپس اقتصاددان کیست؟

وقتی درباره اقتصاد از نگاه فیلیپس صحبت می‌کنیم، مهم‌ترین حوزه مساله کارگر و جنسیت و حقوق کار است. فیلیپس از جمله اقتصاددانانی است که به خاطر فعالیتش در حوزه کار در بازار آزاد بسیار مشهور است و شهرتش را هم از نظریاتش در همین حوزه می‌گیرد.

اقتصاد بازار کار، تئوری دستمزد، مساله تحرک نیروی کار، توسعه منابع انسانی، اتحادیه‌گرایی، مذاکره جمعی، اشتغال و سیاست عمومی موضوعاتی است که وی اینباره واکاوی کرده است. این کاری است که فیلیپس به عنوان یک اقتصاددان حرفه‌ای انجام می‌دهد. فیلیپس همچنین به بررسی قوانین و سیاست‌هایی که کارفرمایان و کارگران را در بازار‌های کار ایالات متحده تنظیم و محافظت می‌کنند، تحقیق کرده است که از جمله آن‌ها می‌توان به روابط مدیریت کار، فرصت‌های شغلی برابر، دستمزد و ساعات کاری، ایمنی و سلامت، مهاجرت، پایان کار، حفظ درآمد و … می‌توان پرداخت.

فیلیپس کارشناس برجسته آمریکایی در حوزه قوانین حاکم بر بازار کار ساختمانی است. اوهمچنین چندین بار در دادگاه در مورد مسائل بازار کار شهادت داده است؛ بنابراین قانون کار و سیاست‌های کار محور تحقیقات و تخصص پیتر فیلیپس است.

البته پیتر فیلیپس در زمینه اقتصاد خزد از جمله مسائل مربوط به تولید کالا و خدمات نیز مرتبط با تخصصش فعالیت کرده است. اینکه چه چیزی تولید می‌شود، چگونه تولید می‌شود و چه کسی خروجی را دریافت می‌کند. تئوری خرد با تجزیه و تحلیل بازار‌ها و نحوه تصمیم گیری مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از جمله مواردی است که این حوزه ذهن وی را درگیر کرده است.

درعین حال پیتر فیلیپس یک از اقتصاددان‌های متبحر و خبره در زمینه آمار و احتمالات، احتمال شرطی، توزیع‌ها، تبدیل چگالی احتمال، قضایای حدی، اصول تخمین، تخمین حداکثر احتمال، تخمین فاصله و آزمون فرضیه و… به شمار می‌رود.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *