جمعه, 16 مهر 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

دستور پوتین برای افزایش صادرات گاز به اروپا/ قیمت 22 درصد کاهش یافت

۱۰:۲۵ ق٫ظ, ۱۶ مهر ۱۴۰۰
پوتین

پس از آنکه پوتین رئیس جمهور روسیه اعلام کرد، میزان صادرات گاز روسیه را به کشورهای اروپایی بیشتر خواهد کرد این خبر باعث کاهش قیمت گاز در بازارهای جهانی شد.

قیمت گاز در بازارهای جهانی امروز با این خبر 22 درصد کاهش یافت و به کمتر از 1000 دلار در هر 1000 متر مکعب رسید، قیمت گاز پیش از این به 2000 دلار هم رسیده بود.

امروز پنجشنبه بر اساس آمارهای بورس بین الملل، قیمت قراردادهای آتی هم 1260 دلار در هر 1000 متر مکعب به فروش رفت اما پس از آن قیمت به 1370 دلار هم افزایش یافت.

قیمت امروز صبح نسبت به روز گذشته 22 درصد افت کرد، قیمت روز گذشته در اوایل روز به 1937 دلار رسیده بود که تقریبا سه برابر قیمت ماه سپتامبر بود.

اواخر روز چهارشنبه پوتین رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که عرضه گاز را به کشورهای اروپایی افزایش خواهد داد و همین عاملی شد که قیمت گاز در بازارهای جهانی با کاهش خوبی مواجه شود.

پوتین در اجلاس توسعه انرژی خطاب به الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه گفت:« افزایش عرضه گاز به کشورهای اروپایی برای جلوگیری از آشوب در این کشورها باید انجام شود.»

رئیس جمهور روسیه همچنین به شرکت های غول انرژی این کشور نظیر گازپروم تاکید کرد که گاز کافی به کشورهای اروپایی و اوکراین صادر کند.

بر اساس این گزارش، رونق اقتصادی پس از پاندمی کرونا، باعث شده تقاضا برای گاز طبیعی در جهان افزایش یابد و قیمت ها را بالا بکشد.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *