چهارشنبه, 3 شهریور 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

رسوب ۳ هزار و ۶۴۳ دستگاه کامیون در گمرکات کشور

۹:۴۰ ق٫ظ, ۳ شهریور ۱۴۰۰

ارونقی معاون فنی گمرک در حاشیه بازدید معاون دادستانی از گمرک شهریار، تصریح کرد: هم اکنون  3 هزار و 643 دستگاه کامیون  در 9 گمرک کشور دپو شده که این کامیون ها مجوز ورود دارند و ثبت سفارش شده اند.

او افزود: تعلل سازمان های ذی ربط در صدور مجوز های لازم باعث ایستایی این کامیون ها در گمرک شده است. این کامیون ها بیش از 8 ماه تا یک سال در انبارهای گمرک دپو شده اند.

ارونقی گفت: در واقع گمرک به انباری تبدیل شده که انواع کالاها در آن دپو شده است و صاحبان کالا در نهایت گمرک را مقصر این ایستایی می دانند.

معاون فنی گمرک بیان کرد: اگر  ادعا می شود واردات این کامیون ها به تولید داخل ضربه می زند چرا مجوز ورود آن از قبل داده شده است؟

او در خصوص سرم های دپو شده در انبار گمرک گفت: هم اکنون 500 تن سرم در انبارها مانده که از سال 95 به کشور وارد شده  و فاسد شده اند. این موضوع به سازمان اموال تملیکی هم اعلام شده اما رسیدگی نشده است.

ارونقی بیان کرد: محموله 250 تنی سرم بیمارهای دیالیزی هم در انبار گمرک است که تاریخ انقضای این سرم ها نگذشته است و رایزنی شده تا مستقیما به وزارت بهداشت عرضه شوند تا هر چه سریعتر به مصرف برسند.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *