شنبه, 20 خرداد 1402

اخبار روز

ما را دنبال کنید

رشد سرمایه‌گذاری نیازمند ثبات نرخ ارز است

۹:۰۸ ق٫ظ, ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
سرمایه گذاری

به گزارش اقتصاد آزاد مجتبی یوسفی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا گفت: رشد سرمایه‌گذاری در کشور نیازمند ثبات اقتصادی و تثبیت نرخ ارز است.

وی افزود: علاوه بر این باید تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان کشور تصمیمات خلق‌الساعه خود را کنار بگذارند و جلوی این رفتار‌ها در همه حوزه‌ها گرفته شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: وقتی که ثبات اقتصادی و ثبات در نرخ ارز وجود نداشته باشد سرمایه‌گذار نمی‌تواند فعالیت خود را در حوزه تولید توسعه دهد.

وی افزود: در حوزه تصمیمات نیز تصمیمات خلق‌الساعه مانع دیگری بر سر راه سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان است در سال‌های قبل در یک سال ۲۵۰ آیین نامه برای صادرات و واردات کالا به کشور صادر شده بود که این نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران با چه مشکلاتی در این حوزه مواجه هستند.

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: بی‌ثباتی در نرخ ارز باعث می‌شود تا سرمایه‌گذار برای تامین سرمایه خود با مشکل مواجه شود و طبیعتاً این بی‌ثباتی در کنار تصمیمات غیرکارشناسی مانع از رشد سرمایه‌گذاری در کشور می‌شود.

یوسفی خاطرنشان کرد: رفع این مشکل نیازمند اقدامات جدی بانک مرکزی برای تثبیت نرخ ارز و ثبات در تصمیم‌گیری‌ها در این حوزه است و در این باره باید قوه مجریه تمام‌قد از بانک مرکزی حمایت کند و قوای دیگر نیز باید برای تحقق این امر در کنار بانک مرکزی باشند.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *