شنبه, 4 شهریور 1402

اخبار روز

ما را دنبال کنید

سایه توافق نفتی جدید بر بازار سکه

۱۲:۲۹ ب٫ظ, ۴ شهریور ۱۴۰۲
حراج سکه بازار سکه سکه‌های حراج بانک مرکزی

به گزارش اقتصاد آزاد به نظر می رسد در اولین روز هفته جاری ادعالی جدید بلومبرگ درباره توافق نفتی ایران و آمریکا مورد توجه عده ای از معامله گران بازار ارز و سکه قرار بگیرد.
سایه توافق نفتی جدید بر بازار سکه/ پیش‌بینی قیمت سکه امروز
به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت سکه‌ امامی که در عصر پنجشنبه هفته گذشته در کف کانال ۲۸ میلیون تومان معامله شده بود در معاملات پشت خطی روز جمعه هم‌در همین محدوده به فروش رسید.

در حال حاضر به نظر می رسد در کنار عضویت ایران در بریکس، ادعای جدید بلومبرگ در مورد نفت ایران توجه عده ای از معامله گران بازار ارز و سکه را به خود جلب کند. بلومبرگ در گزارش جدید خود مدعی شده ایران و آمریکا بر سر ورود نفت ایران به بازار جهانی توافق کردند.

برخی فعالان با توجه به این خبر انتظار دارند که درآمد نفتی ایران بیشتر و در نتیجه کار دلار برای رشد، دشوارتر شود. به عقیده این دسته در صورت کاهش قیمت دلار، انتظارات افزایشی در بازار سکه نیز کمرنگ خواهد شد. به این ترتیب می‌توان گفت که افزایش فروش نفت، ممکن است انتظارات صعودی دلاری‌ها را کمرنگ کند و به تبع آن تضعیف انتظارات افزایشی برای دلار، خریداران سکه را از بازار خارج سازد.

قیمت سکه امامی در حال حاضر مرز حساس ۲۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد و در صورتی که به این مرز رسیده و در این محدوده ماندگار شود، حرکت تدریجی آن به سمت نیمه کانال ۲۸میلیون تومان محتمل خواهد بود.

با این حال اگر در اولین روز هفته جاری مرز ۲۸ میلیون تومان از دست برود، در مرحله اول ممکن است فلز گران‌بهای داخلی به سمت محدوده ۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و در نهایت مرز روانی ۲۷ میلیون تومان عقب نشینی کند.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.