شنبه, 23 دی 1402

اخبار روز

ما را دنبال کنید

شاید باورتان نشود اما ارزانی می آید

۹:۰۳ ق٫ظ, ۲۳ دی ۱۴۰۲

مسعود امراللهی با بیان اینکه به منظور صرفه جویی منابع ارزی معاونت بازرگانی وزارت جهادکشاورزی ارز واردات حبوبات را از تالار یک به تالار دوم انتقال داد، گفت: با توجه به افرایش قیمتی که در سطح بازار در این اقلام ایجاد شد بلافاصله مقام عالی وزارت جهادکشاورزی در این موضوع ورود پیدا کرد و دستور داد با توجه به اینکه حبوبات مصرف عموم جامعه و جزو کالا‌های اساسی است ارز آن از تالار ۲ به تالار یک بازگردد.

هیچ وارداتی با ارز جدید اتفاق نیفتاده و همچنان واردات با ارز تالار یک انجام می‌شود.

مدیرکل نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهادکشاورزی تصریح کرد: هرگونه تغییر و یا افزایش قیمتی که در چند روز اخیر شاهد بودیم گرانفروشی بوده و بازرسان با آن برخورد خواهند کرد. همچنین اگر بازرسان احتکار و ممانعت از فروش را در سطح بازار مشاهده کنند با متخلفان برخورد خواهند کرد و پرونده متخلف به تعزیرات ارجاع داده خواهد شد. در حقیقت بازرسان را در سراسر کشور مامور کردیم به شرکت‌های واردکننده و بنکداری‌ها مراجعه کنند و چنانچه هرگونه افزایش قیمتی را نسبت به قیمت‌های قبل مشاهده کردند، برخورد کنند.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، عنوان کرد: بهتر بود تغییر ارز در فصل برداشت اتفاق می‌افتاد که می‌توانستیم مصرف داخل را مدیریت کنیم.

امراللهی در پایان با اشاره به اینکه ارز حبوبات از گروه ۲ مجددا به گروه یک برگشت و قیمت‌ها هم تقلیل یافت، گفت: طی مکاتباتی که در چند روز اخیر با سازمان حمایت داشتیم روز‌های آینده قیمت‌های مصوب این کالا‌ها نیز ابلاغ خواهد شد.

پربیننده ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *