شنبه, 6 خرداد 1402

اخبار روز

ما را دنبال کنید

شبکه قاچاق به بازار مرغ هم نفوذ کرد؟

۱:۲۵ ب٫ظ, ۶ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش اقتصاد آزاد به نقل از تسنیم سیروس نوروزی اظهار داشت: میزان تولید گوشت مرغ بیشتر از نیاز استان است و در زمینه تولید مشکلی وجود ندارد اما خروج غیرقانونی مرغ از استان مشکلاتی را ایجاد کرده است.

وی عنوان کرد: در فروردین ماه بیش از یک میلیون و ۸۸۰ هزار قطعه و در اردیبهشت ماه با سه درصد افزایش یک میلیون و ۹۲۹ هزار قطعه جوجه‌ریزی در استان انجام شده است.

نوروزی با بیان اینکه بیش از نیاز استان جوجه‌ریزی و تولید داریم گفت: دلیل کمبود مرغ در استان اختلاف قیمت در استان کرمانشاه با سایر استان‌هاست و همین موضوع سبب خروج غیرقانونی مرغ از استان شده است.

وی افزود: قیمت مصوب مرغ برای مصرف‌کننده ۷۳ هزار تومان اعلام شد اما با بالا رفتن هزینه‌های تولید در استان مرغ زنده ۵۵ هزار تومان از مرغداری خریداری و با قیمت ۷۸ هزار تومان به مصرف‌کننده عرضه می‌شود و این کمتر از قیمتی است که در غالب استان‌ها عرضه می‌شود.

نوروزی با بیان اینکه برای کنترل این موضوع اولویت اول افزایش جوجه‌ریزی و افزایش تولید تعیین شده است عنوان کرد: نظارت‌ها نیز شدت یافته و به صورت صبح و بعدازظهر با کمک بسیج اصناف انجام می‌شود.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه کمبود مرغ با توزیع گوشت منجمد جبران می‌شود گفت: در فروردین ماه ۹۳۱ تن، در اردیبهشت ماه نیز ۳۱۴ تن و در چند روز خرداد نیز ۱۴ تن مرغ منجمد با قیمت هر کیلو ۴۳ هزار تومان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای توزیع شده است.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *