چهارشنبه, 3 شهریور 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

صنعت خودرو طی ۳ تا ۴ سال آینده افتخار ملی می‌شود

۹:۴۳ ق٫ظ, ۳ شهریور ۱۴۰۰

وزیر پیشنهادی صمت در جلسه رای اعتماد خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی گفت: در مسیر فعالیت های صنعت خودرو، برنامه شش ماهه و دو ساله داریم که با اجرای برنامه دوساله ظرف سه یا چهار سال دیگر صنعت خودرو افتخار ملی خواهد شد.

 

سید رضا فاطمی امین پس از استماع سخنان موافقان و مخالفان و ارایه گزارش‌های کمیسیون‌های مربوطه در سخنانی با بیان این مطلب، اظهار داشت: مشکلات صنعت خودرو را در سه گروه عدم رقابتی بودن این صنعت، تولید پایین و ساختارهای مدیریتی و اقتصادی باید خلاصه کرد.

وی افزود: دولت نباید در صنعت خودرو بنگاه داری کند، نباید مدیران شرکت‌ های خودروساز را ما انتخاب کنیم بلکه خود سهامداران باید مدیران را انتخاب کنند.

تا آذرماه تعهدات معوق خودروسازان را پاسخ خواهیم داد

فاطمی امین تاکید کرد: تا آذرماه امسال، تعهدات معوق مرتبط با خودروسازان را پاسخ خواهیم داد، همچنین سبد خودرویی با مصرف کمتر از هشت لیتر در 100 کیلومتر را به بازار ارائه می‌دهیم و ان شاالله در افق 1404 در قله ای از صنعت خودرو با افتخار خواهیم ایستاد.

وی همچنین با بیان اینکه تحریم‌های داخلی را برمی داریم و تحریم‌های خارجی را خنثی می‌ کنیم که این مهم در مورد بنزین نیز تجربه شد، متذکر شد: موضوعات مربوط به دوگانه ساز کردن خودروها، کارت سوخت و خودروهای فرسوده به ‌رغم همه تحریم های آمریکا عملی شد که تجربه موفقی بوده است.

وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به دغدغه های نمایندگان مجلس و برنامه‌های ارائه شده خود برای اداره این وزارتخانه مهم، بیان کرد: 9 موضوع مهم از جمله تنظیم بازار، موضوعات مرتبط با تولید، صادرات، معدن، آمایش سرزمینی، توسعه متوازن، اقتصاد مقاومتی، شفاف‌سازی و جلوگیری از فساد و تعامل و هماهنگی بین بخشی به صورت ویژه در این وزارتخانه دنبال می‌شود.

فاطمی امین با اشاره به موضوعات مرتبط با تنظیم بازار، بیان کرد: شاهد آشفتگی قیمت و نوسانات مختلف قیمتی در بازار هستیم که این موضوع به گرده مردم فشار آورده است، دولت اگر اشراف کامل به موضوعات داشته باشد مقابل این آشفتگی قیمت می ایستند و مردم دیگر نوسانات قیمتی را مشاهده نخواهند کرد.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *