سه شنبه, 6 مهر 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۷/۰۶

۹:۳۴ ق٫ظ, ۶ مهر ۱۴۰۰
قیمت جهانی طلا

به دنبال تقویت دلار و افزایش سوددهی اوراق خزانه داری امریکا و در حالی که سرمایه گذاران منتظر سخنان مقام های فدرال رزرو هستند تا سرنخ هایی از زمان احتمالی تغییر سیاست پولی این بانک به دست بیاورند، قیمت طلا روز سه شنبه شاهد نوسان جزئی بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.03 درصد رشد به 1750 دلار و 67 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر هم با 0.02 درصد کاهش به 1751 دلار و 60 سنت رسید.

شاخص ارزش دلار امروز با 0.1 درصد افزایش مواجه بود و موجب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند. دیروز سوددهی اوراق قرضه ده ساله خزانه داری آمریکا به بالاترین رقم در طی 3 ماه گذشته رسید.

مقام های فدرال رزرو روز دوشنبه کاهش خرید ماهانه اوراق قرضه را به ادامه رشد اقتصادی منوط کردند. احتمالا انتشار آمار قوی از بازار کار آمریکا در ماه سپتامبر می تواند به عملی شدن این وعده بانک مرکزی آمریکا کمک کند.

جرومی پاول رئیس فدرال رزرو قرار است اواخر امروز در کنگره در مورد سیاست بانک مرکزی آمریکا در قبال بحران کرونا به ادای توضیحات بپردازد.

در حالی که افزایش نرخ تورم به رشد تقاضا برای طلا کمک می کند، هرگونه تغییر سیاست پولی فدرال رزرو و افزایش نرخ بهره می تواند موجب بالا بردن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار فلز زرد شود.

حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا دیروز با 0.3 درصد کاهش به 990.32 تن رسید.

در سایر بازارها امروز قیمت نقره با 0.35 درصد کاهش به 22 دلار و 62 سنت رسید. قیمت پلاتین هم 0.14 درصد رشد داشت و به 985 دلار و 5 سنت رسید.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *