سه شنبه, 6 مهر 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۰۷/۰۶

۱۲:۰۷ ب٫ظ, ۶ مهر ۱۴۰۰
قیمت جهانی نفت

در حالی که نگرانی ها از کمبود عرضه نفت در شرایط افزایش تقاضا ادامه دارد، قیمت نفت روز سه شنبه برای ششمین جلسه متوالی شاهد افزایش بود و به بالای 80 دلار رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال که روز دوشنبه 1.8 درصد افزایش یافته بود، امروز با 53 سنت معادل 0.67 درصد افزایش به 80 دلار و 6 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت امریکا هم برای تحویل در ماه نوامبر امروز با 55 سنت معادل 0.73 درصد رشد به 76 دلار رسید. نفت خام آمریکا دیروز نیز شاهد جهش 2 درصدی بود.

توشیتاکا تازاوا تحلیلگر موسسه فوجیتومی در این باره گفت: «با توجه به اختلال در عرضه و ترمیم تقاضا در بسیاری از نقاط جهان، احساس حاکم بر بازار همچنان افزایشی است.»

وزیر اقتصاد ژاپن امروز اعلام کرد، توکیو برای لغو وضعیت فوق العاده از ابتدای ماه اکتبر از مشاوران بهداشتی خود نظرخواهی می کند. تعداد مبتلایان جدید به ویروس کرونا در ژاپن رو به کاهش است و سیستم درمانی این کشور پس از هفته ها شاهد کاهش بار بیماران بستری بوده است.

در همین حال، به گفته منابع آگاه نیجریه و آنگولا دو تولیدکننده مهم نفت در قاره آفریقا حداقل تا سال آینده قادر به افزایش سطح تولیدشان به سقف سهمیه تعیین شده از سوی اوپک نخواهند بود. کاهش سرمایه گذاری و مشکلات ایجاد شده در تعمیر و نگهداری میادین نفتی سبب افت ظرفیت تولید کشورهای تولیدکننده شده است.

چند عضو دیگر گروه اوپک پلاس هم که در طی سال گذشته و به منظور تقویت قیمت ها تولید خود را کاهش داده بودند، اکنون و همزمان با ترمیم اقتصادی قادر به افزایش فوری تولید خود نیستند.

موسسه گلدمن ساکس با اشاره به افزایش اشتهای ریسک پذیری در بین سرمایه گذاران پیش بینی خود برای نفت برنت تا پایان امسال را 10 دلار افزایش داده و به 90 دلار رسانده است.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *