شنبه, 3 مهر 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

قیمت سکه امروز به کدام سمت می‌رود؟

۹:۲۹ ق٫ظ, ۳ مهر ۱۴۰۰
مالیات سکه قیمت سکه

قیمت سکه امروز به کدام سمت می‌رود؟

ریزش بهای اونس طلا در انتهای هفته، کار سکه امامی برای ماندن بالای مرز ۱۲ میلیونی را دشوار کرده است. اونس طلا که تا ظهر پنج شنبه در نزدیکی محدوده هزار و ۷۸۰ دلار قرار داشت، به یکباره دچار نزول شدیدی شد و حتی سطح هزار و ۷۵۰ دلار را از دست داد.

چنین افتی موجب می شود که سکه معاملات روز شنبه را با فشار کاهشی بیشتری آغاز کند. ارزش ذاتی فلز گران بهای داخلی که ظهر پنج شنبه نزدیک به ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بود، با در نظر گرفتن افت شدید اونس طلا، به محدوده ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزا رتومان ریزش کرده است. افت ارزش ذاتی تایید می کند که فلز گران بهای داخلی ممکن است روز شنبه نتواند در بازار خود را بالای مرز ۱۲ میلیون تومان نگه دارد.

در معاملات پشت خطی روز جمعه نیز بازیگران سکه تمایل نداشتند که فلز گران بهای داخلی را بالای مرز ۱۲میلیون تومان تهیه کنند. در مقاطعی از روز جمعه حتی سکه در محدوده ۱۱ میلیون و ۹۳۰ هزار تومان معامله شد. با این حال شماری از سکه بازان امیدوارند که قیمت دلار در روز شنبه در مسیر صعودی قرار بگیرد و اثر نزول اونس طلا را خنثی کند.

به باور سکه بازان، جهت انتظارات در بازار دلار تغییر کرده است و انگیزه بازیگران ارزی برای خرید بیشتر شده است. از نگاه آن ها، صحبت های اخیر مقامات ایرانی و آمریکایی نشان می دهد که اختلافات گذشته بر سر راه مذاکرات وجود دارد. در صورتی که دلار در روز شنبه افزایش قیمت را تجربه نکند، از دست رفتن مرز ۱۲ میلیون تومانی حتمی خواهد بود.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *