چهارشنبه, 2 اسفند 1402

اخبار روز

ما را دنبال کنید

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲ اسفندماه

۴:۴۴ ب٫ظ, ۲ اسفند ۱۴۰۲

 قیمت دلار امروز بدون نوسان و با همان رقم روز سه‌شنبه معامله شد. حرکت افزایشی، کاهشی و سپس رنج دلار به الگوی کوتاه‌مدت رفتاری این اسکناس طی دو هفته گذشته تبدیل شده است.

فهرست این مقاله (با کلیک روی هر عنوان به محتوای مورد نظر هدایت می‎‌شوید) مخفی کردن

به گزارش اقتصاد آزاد قیمت دلار امروز را با تحرکات محدود ۲۰ تا ۵۰ تومانی آغاز کرد. این اسکناس روز گذشته به کانال ششم کریدور ۵۰ هزار تومانی برگشت و اکنون نیز در پله هشتم این کانال نوسان دارد. معامله‌گران، روند عرضه و تقاضا را متعادل عنوان می‌کنند. به اعتقاد آنها قیمت دلار از الگوی افزایشی، کاهشی و رنج در منطقه‌ای محدود پیروی می‌کند. آنها می‌گویند حرکت صعودی این اسکناس بزرگ‌تر است و زور بازار به بازارساز می‌چربد.

Screenshot 2024-02-21 at 12.16.47 PM

گفتنی است با وجود اینکه طی روزهای گذشته سیگنال اخبار سیاسی توانایی تاثیر بر روند قیمت‌ها در بازار ارز را داشت، اما ارزپاشی سیاست‌گذار و فشار تقاضا، این اسکناس را در منطقه قیمتی فعلی میخکوب کرده است.

تحلیلگران بازارهای مالی هر گونه پیش بینی قیمت دلار در مقطع فعلی را به علت نزدیکی به پایان سال و سررسید تسویه حساب‌های تجار که مقطع زمانی حساسی است، به سیاست‌های ارزی بانک مرکزی مربوط می‌دانند.

دلار حواله ۱۵۵ تومان گران شد

قیمت درهم  امروز چهار‌شنبه دوم اسفند با افزایش محدود ۵۰ تومانی با قیمت ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان معامله می‌شود. تتر نیز با رشد ۱۵۰ تومانی روی رقم ۵۶ هزار و ۸۰۰ تومانی ایستاده است.

قیمت پوند انگلیس با کاهش ۱۲۰ تومانی با رقم ۷۱ هزار و ۶۸۰ تومانی در حال معامله است. امروز یورو با کاهش ۱۴۰ تومانی  با رقم ۶۱ هزار و ۳۷۰ تومانی در حال معامله است.

گفتنی است قیمت اسکناس دلار امروز پس از گذشت بیش از یک ماه در مرکز مبادله طلا و ارز ایران یک تومان کاهش داشت و با رقم ۴۲ هزار و ۹۲۰ تومان عرضه شد، اما قیمت دلار حواله با رشد ۱۵۵ تومانی همراه شد و از قیمت ۳۹ هزار و ۷۰۹ تومانی به قیمت ۳۹ هزار و ۸۶۴ هزار تومانی صعود کرد.

امروز قیمت حواله یورو نیز با افزایش ۳۴۰ تومانی یک پله صعود کرد و در کانال ۴۳ هزار تومانی عرضه شد.

قیمت طلا و سکه امروز ۲ اسفند ۱۴۰۲ / نوسانات دلار، بازار طلا را صعودی کرد

قیمت طلا و سکه امروز با روند رنج قیمت دلار همراه شد. در پنجمین روز هفته، روند صعودی قیمت طلا از سکه بیشتر شد. فعالان این بازار معتقدند افزایش قیمت دلار سکه‌های سنگین را بار دیگر به کانال بالاتر می‌کشاند.
قیمت طلا و سکه امروز با افزایش قیمت فاکتورهای اساسی این بازار همراه شد. قیمت دلار در بازگشایی بازارها افزایش محدود ۵۰ تومانی داشت، اما در لحظه نگارش‌ این گزارش رشد پلکانی دارد و با افزایش ۵۰۰ تومانی همراه است. این روند صعودی، قیمت دلار را بار دیگر در کانال هفت کریدور ۵۰ هزار تومانی قرار داد و بر بازار طلا اثر مستقیم گذاشت.

Screenshot 2024-02-21 at 1.33.22 PM

گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش رشد نزدیک به سه دلاری طلای جهانی، به قیمت طلا آرایش صعودی بیشتری نسبت به سکه داده است. طلای جهانی با رقم ۲۰۲۶ دلاری در حال معامله است.

در روند صعودی قیمت، حباب سکه کاهشی شد

سکه امامی امروز چهار‌شنبه دوم اسفند با افزایش ۱۰۵ هزار تومانی با قیمت ۳۲ میلیون ۹۵۶ هزار تومانی در حال معامله است. سکه‌ بهار رشد محدود ۱۰ هزار تومانی دارد و روی قیمت ۳۰ میلیون و ۸۱۵ هزار تومانی ایستاده است.

گفتنی است امروز سکه‌های سبک هر کدام با رشد ۵۰ هزار تومانی بازگشایی شدند. نیم‌سکه با قیمت ۱۸ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۱۱ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان در حال معامله هستند. سکه گرمی امروز بدون تغییر و با همان رقم پنج میلیون و ۹۵۰ هزار تومانی همانند روز گذشته در حال معامله است.

قیمت طلا در شروع معاملات امروز با روند افزایشی بازگشایی شد. در لحظه نگارش این گزارش هر مثقال طلای ۱۸ عیار افزایش ۱۲۱ هزار تومانی دارد و با رقم ۱۲ میلیون ۱۲۱ هزار تومانی در حال معامله است. هر گرم طلای ۱۸ عیار افزایش ۲۸ هزار تومانی دارد و روی رقم دو میلیون و ۸۲۷ هزار تومانی ایستاده است. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم دو میلیون و ۷۸۹ هزار تومانی در حال معامله است.

در لحظه نگارش این گزارش حباب برخلاف قیمت در تمام قطعات سکه کاهشی است. حباب سکه‌‌ امامی ۱۷۸ هزار تومان، سکه بهار ۲۴۵ هزار تومان، نیم‌سکه ۷۷ هزار تومان، ربع سکه ۱۴ هزار تومان و سکه گرمی ۳۲ هزار تومان کاهش دارد.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *