دوشنبه, 4 تیر 1403

اخبار روز

ما را دنبال کنید

رکورد باورنکردنی قیمت مسکن

۵:۳۰ ب٫ظ, ۴ تیر ۱۴۰۳
رهن و اجاره مسکن بازار مسکن قیمت مسکن مستاجران

اگرچه خرید و فروش املاک مسکونی در آمریکا به پایین‌ترین رقم خود در ۳۰ سال اخیر رسیده و در ماه می تغییر چندانی نداشته، قیمت‌ها به رکورد جدیدی رسیده و نرخ‌های بهره وام مسکن نیز همچنان بالاست.

اگرچه خرید و فروش املاک مسکونی در آمریکا به پایین‌ترین رقم خود در ۳۰ سال اخیر رسیده و در ماه می تغییر چندانی نداشته، قیمت‌ها به رکورد جدیدی رسیده و نرخ‌های بهره وام وقیمت مسکن نیز همچنان بالاست.

CNBC نوشت: طبق گزارش انجمن ملی مشاوران املاک آمریکا (NAR)، فروش به اصطلاح خانه‌های موجود در این کشور در ماه مه تقریباً ثابت بوده است و با کاهش ۰.۷ درصدی نسبت به آوریل به نرخ تعدیل شده فصلی و سالانه ۴.۱۱ میلیون واحد رسیده است.

این گزارش حاکی است که فروش املاک مسکونی در آمریکا نسبت به ماه می سال گذشته ۲.۸ درصد کاهش یافته است.

این تعداد فروش نهایی شده بر اساس قراردادهایی است که احتمالاً در ماه های مارس و آوریل امضا شده‌اند. سرعت پایین فروش در حالی رخ داد که نرخ‌ها در آوریل جهش زیادی داشتند.

متوسط نرخ بهره ثابت وام‌های مسکن ۳۰ ساله که بسیار در آمریکا محبوب است، اوایل ماه آوریل با حدود ۷ درصد آغاز کرد و قبل از اینکه در ماه مه اندکی کاهش یابد، تا اواسط آوریل به بیش از ۷.۵ درصد رسید. این نرخ اکنون حدود ۷ درصد است.

لارنس یون، اقتصاددان ارشد انجمن ملی مشاوران املاک در این باره گفت: وضعیت فروش خانه به سمت بهبودی حرکت نکرد. فکر می‌کردم در بهار امسال شاهد بهبودی باشیم. ما آن را نمی بینیم.

بر اساس مقایسه ماه به ماه، فروش در همه مناطق به جز جنوب آمریکا که ۱.۶ درصد کاهش یافت، بدون تغییر بود.

بزرگترین تغییر در ماه می این است که تعداد خانه‌های موجود برای فروش جهش کرده و بر اساس مقایسه ماه به ماه، افزایش ۶.۷ درصدی و سالانه ۱۸.۵ درصدی را شاهد بوده است

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *