سه شنبه, 8 خرداد 1403

اخبار روز

ما را دنبال کنید

قیمت یورو امروز ۸ خرداد چند؟

۱۲:۵۳ ب٫ظ, ۸ خرداد ۱۴۰۳
قیمت یورو و پوند

قیمت امروز یورو، برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به قیمت یورو وارد سایت ما شوید.

فهرست این مقاله (با کلیک روی هر عنوان به محتوای مورد نظر هدایت می‎‌شوید) مخفی کردن

در معاملات امروز بازار تهران، هر اسکناس یورو ۶۲۳۶۰ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت یورو نسبت به معاملات روز گذشته ۴۸۰ تومان کاهش قیمت را تجربه کرد. روز گذشته یورو در بازار آزاد تهران ۶۲۸۴۰ قیمت خورده بود. همچنین صرافی ملی امروز قیمت هر یور‌و را ۴۸۱۴۰ تومان برای خرید و ۴۸۶۲۳ تومان برای فروش اعلام کرد. مرکز مبادله قیمت یورو‌ را برای امروز ۴۷۰۵۴ تعیین کرد.

قیمت یور‌و در بازار آزاد خرداد ماه
تاریخ شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه
هفته اول خرداد ۶۲۸۹۰ ۶۲۷۳۰ ۶۲۸۴۰
هفته دوم خرداد ۶۲۳۶۰

قیمت یو‌ر‌و امروز با اندکی افزایش همراه بود. به این ترتیب هر برگ از اسکناس یورو در بازار تهران امروز ۶۲ هزار و ۳۶۰ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت یور‌و امروز در بازار آزاد تهران حدود ۴۸۰ تومان نسبت به قیمت یو‌رو در روز گذشته کاهش یافت. روز گذشته یورو در بازار آزاد تهران ۶۲۸۴۰ قیمت خورده بود.

قیمت یو‌رو امروز در صرافی‌ ملی

همچنین قیمت هر برگ اسکناس یورو در مرکز مبادله با کاهش نسبت به روز کاری گذشته به ۴۷ هزار و ۵۴ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۳ هزار و ۸۹۳ تومان رسیده است. قیمت یور‌و در روز گذشته قیمت یورو ۴۸ هزار و ۶۶۴ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۵ هزار و ۳۴۰ تومان اعلام شده است.

در صرافی ملی نیز قیمت یور‎‌و امروز ۴۸ هزار و ۱۴۰ برای خرید و ۴۸ هزار و ۶۲۳ تومان برای فروش قیمت خورد که نسبت به قیمت روز گذشته کاهش داشته است. روز گذشته قیمت در صرافی ملی ۴۸ هزار و ۲۱۹ برای خرید و ۴۸ هزار و ۶۶۴ تومان برای فروش تعیین شده بود.

اهمیت قیمت یو‌ر‌و در ایران

یورو ارز رسمی اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. این ارز توسط ۱۹ عضو از ۲۷ عضو آن استفاده می‌شود.آلمان، فرانسه، اتریش، فنلاند،ایرلند ایتالیا و لوکزامبورگ بخشی از کشورهایی هستند که از ارز یورو استفاده می‌کنند. البته ۹ کشور دیگر نیز وجود دارند که با اینکه عضو اتحادیه اروپا نیستند اما از یورو برای مبادلات خود می‌کنند. با توجه به اینکه یورو پس از دلار پرکاربردترین ارز استفاده شده در جهان است نوسانات آن برای فعالان بازار بسیار بااهمیت است و بسیاری روزانه قیمت یو‌رو را رصد می‌کنند. در ایران نیز قیمت یور‌و بر بازارهای خاص و همچنین برخی فعالیت‌های بازرگانی اثرگذار است. به همین دلیل قیمت بررسی قیمت روز یورو در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است.

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *