دوشنبه, 18 تیر 1403

اخبار روز

ما را دنبال کنید

محمدرضا گلزار تا ملیکا خانم و پوریا پورسرخ این شب‌ها کمی روی مخ هستند

۱۱:۰۰ ق٫ظ, ۱۸ تیر ۱۴۰۳
محمدرضا گلزار

این مطلب صرفا تحلیلی‌ست بر عملکرد بازیگرانی که این روزها مشغول اجرا هستند.

محمدرضا گلزار، غفوریان و ملیکا خانم این شب‌ها کمی روی مخ هستند.

اصل قصه، موضوعی آشنا است که بارها درباره‌اش گفته شده: بازیگرانی که روی صندلی اجرا می‌نشیند. خوشبختانه دعوای قدیمی که چرا باید بازیگران مجری شوند، تمام شده! این مطلب از “تی‌وی‌بان” نیز صرفا تحلیلی‌ست بر عملکرد بازیگرانی که این روزها مشغول اجرا هستند.

پیش از آغاز، یادآوری کنیم که مهدی صبایی تا چند وقت پیش مجری مسابقه «صد در صد» شبکه دو بود که از عهده ماموریت برآمد و حالا سید مرتضی حسینی جای او را گرفته است. در شبکه خانگی نیز محسن کیایی (صداتو)، محمد بحرانی (فوتبال ۳۶۰) و کامبیز دیرباز (پدرخوانده ۳) با اجرا روزگار می‌گذرانند. با ما همراه باشید.

پوریا پورسرخ | یورو اسپورتو

سال ۸۵ با سریال وفا صاحب شهرت شد و تا امروز جایگاه خودش را توانسته تا حدودی میان مخاطبان حفظ کند. پوریا پورسرخ اولین بار با مسابقه ایرانیش شبکه دو اجرا را تجربه کرد.

حال همزمان با آغاز مسابقات یورو ۲۰۲۴ برنامه ای به نام «یورو اسپورتو» را استارت زد که پورسرخ یکی از مجریان آن است. این بازیگر به فوتبال علاقه‌مند است و همین پیشینه به کمک اجرای او می‌آید. اطلاعاتش نسبتا خوب است با این حال بعید است خود پورسرخ ادعا داشته باشد که یک مجری شش‌دانگ فوتبالی است. چرا که اگر ذره بین دست بگیریم ایراداتش کم نیست.

محمدرضا گلزار | پانتولیگ

محمدرضا گلزار تا سالها فکر می‌کرد ردای ستاره بر تن دارد؛ هنوز هم برخی‌ با دیدنش دست و پایشان را گم می‌کنند اما فاکتور اصلی یعنی تضمین گیشه از او سلب شده. در کارنامه محمدرضا گلزار اجرای مسابقه تلویزیونی «برنده باش» و مسابقه «هفت خان» دیده می‌شود.

سال پیش مسابقه «پانتولیگ» در شبکه سه شروع شد و محمدرضا گلزار مدلی تازه از اجرا را تجربه کرد. او در این مسابقه آزادی عمل بیشتری برای همراهی با شرکت‌کنندگان دارد و نتیجه کارش هم خب جای صحبت دارد اما شاید اینطور به نظر می‌رسد که عملکرد گلزار در اجرا قابل تحمل‌تر از بازیگری است.

مهران غفوریان | شب خوش

سالیان زیادی در قامت بازیگر و کارگردان آثار کمدی مخاطب را می‌خنداند و حالا ترجیح می‌دهد نقش‌های جدی بازی کند. مهران غفوریان در اجرای برنامه «سه‌شو» موفق نبود و در مسابقه «اعجوبه‌ها» نیز توفیقی کسب نکرد.

«شب خوش» نام برنامه شبانه شبکه سه است که از سال پیش شروع شد. خود برنامه ایرادات زیادی دارد که هنوز برطرف نشده. در کنار همه این‌ها شیوه اجرای مهران غفوریان نیز یکی از ضعفهای اصلی شب خوش محسوب می‌شود. به طور کلی مهران غفوریان وارد فضایی شده که محبوبیت و عملکردش را با هم زیر سوال می‌برد و شاید بهتر باشد در مسیر حرفه‌ای کمی تجدید نظر هم بکند.

پژمان بازغی | با انرژی

با «کودک شو» ردای مجری گری بر تن کرد و عملکردی نسبتا معمولی داشت. پژمان بازغی سال پیش مجری برنامه «جام آرزوها» شد و آنجا هم شاید نتوانست شرایط جذب مخاطب را برای برنامه فراهم کند.

حال چند وقتی‌ست مجری برنامه «با انرژی» شبکه نسیم شده. خود برنامه با وجود حضور چهره‌ها بر کلیشه استوار است و رضایت مخاطبان را به همراه نداشته. از همین معبر، «با انرژی» دستاوری برای بازغی محسوب نمی‌شود و تا اطلاع ثانوی باید «کودک شو» را حداقلی‌ترین اتفاق برای او در بخش اجرا بدانیم.

جواد رضویان | معرکه

اجرا را با برنامه ضعیف و ناکام «سه شو» در سال ۹۴ تجربه کرد و چهار سال بعد مجری جشن رمضان شبکه پنج شد که حاصل این برنامه نیز مطلوب نبود. جواد رضویان سال ۱۴۰۱ برای شبکه نسیم برنامه «یه عید حسابی» را اجرا کرد که نتیجه عملکردش از متوسط بالاتر نرفت.

«معرکه» اولین مسابقه‌ای است که رضویان اجرا می‌کند. ذات برنامه به گونه‌ای‌ست که به مجری فرصت تعامل شوخی و تزریق هیجان می‌دهد اما خب رضویان شاید برای اجرا ساخته نشده. با احترام به این بازیگر محبوب باید گفت او در اجرا تبدیل به ستاره نشده و احتمالا نخواهد شد.

ملیکا شریفی نیا | کودک شو

در گذشته تجربه اجرا نداشت اما تحصیلات و برخی فعالیت‌های ملیکا شریفی نیا مرتبط با کودکان بوده است. خب «کودک شو» برنامه‌ای برای خانواده‌ها و کودکان بود که یکی از دلایل شناخته شدنش اجرای پژمان بازغی بود.

از این منظر کار شریفی‌نیا در آغاز راه سخت بود و نیاز به فرصت داشت. با گذر زمان مشخص شد که او در اجرا فاقد ویژگی‌های کافی برای رسیدن به قله محبوبیت است. تلاش شریفی‌نیا را نادیده نمی‌گیریم اما بهتر است دیگر پیشنهادات اجرا را نپذیرد و سراغ بازیگری برود.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *