چهارشنبه, 10 شهریور 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

مصرف برق ادارات چقدر است؟

۲:۵۲ ب٫ظ, ۱۰ شهریور ۱۴۰۰

مصرف برق ادارات چقدر است؟
بر اساس آخرین آمار، ادارات حدود ۲۰۰۰ مگاوات از مصرف برق کشور را به خود اختصاص داده اند که ۶۰ درصد از این میان یعنی حدود ۱۲۰۰ مگاوات در بخش سرمایشی ادارات مصرف می شود.

با توجه به مشکلاتی که به دلیل تامین برق نیروگاههای برق آبی در سال جاری به وجود آمد و به ویژه چون در انتهای سال ذخایر آبی کاهش بیشتری می یابد، همچنان شاهد ناترازی در تولید و مصرف برق هستیم.

عبدالامیر یاقوتی- مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان توانیر با اظهار امیدواری برای این که روزهای باقی مانده تابستان با همراهی مشترکان بدون محدودیت و مشکل سپری شود، گفت: طی روزهای اخیر هم که از دمای هوا کاسته شده است، توجه بیشتر به موضوع سیستمهای سرمایشی ادارات می تواند کمک قابل ملاحظه ای به صنعت برق و کاهش خاموشیهای پراکنده ای هم که در حال حاضر وجود دارد، داشته باشد.

وی تاکید کرد: پایش مصرف ادارات در چند روز اخیر موجب شده تا سیستمهای سرمایشی آنها تعدیل شود.

او با بیان این که مصرف برق ادارات در روزهای اخیر همانند روزهای گرم تابستان امسال بود، تصریح کرد: انتظار داریم ادارات بتوانند حداقل ۳۰ تا ۴۰ درصد مصرف برق خود را کاهش دهند.

مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان توانیر گفت: براساس برنامه ای که برای ادارات داشتیم، این گروه از مصرف کنندگان باید سیستمهای سرمایشی را بر روی حداقل تنظیم می کردند تا مصرفشان نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد کاهش یابد و از آنجایی که این کاهش مصرف محسوس نبود، موضوع ممیزی مصرف انرژی ادارات مطرح شد.

یاقوتی اضافه کرد: در جریان سرکشیها و اخطارها به ادارات در روزهای گرم سال، شاهد کاهش ۴۰۰ مگاواتی مصرف برق بودیم. در بحث ادارات در کنار نظارت، فرهنگ سازی بسیاری باید انجام شود و همچنین با بکارگیری سیستمهای مکانیزه، دمای محیط کار متناسب با شرایط تعدیل شود که در این صورت در مصرف برق تاثیر بسزایی خواهد داشت.

وی همچنین یاداور شد: از ابتدای مردادماه با همکاری سازمان بسیج کشورطرح ممیزی ادارات اجرا شد و براساس آن اداراتی که الگوی مصرف را رعایت نمی کردند یا میزان سرمایش آنها بیش از حد بود، اخطار اولیه دریافت و در صورت تکرار نسبت به قطع برق آنها اقدام می شد.

مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان توانیر همچنین با تاکید براین که قطعی برق بدون برنامه نیست و تنها براساس جداولی است که در سایت شرکت های توزیع اعلام می شود، گفت: در روزهای اخیر به نظر می رسد شرایط برای برخی از مشترکین اداری عادی تر جلوه کرده و به همین دلیل از دو روز گذشته نسبت به تشدید طرح بازرسی و پایش ادارات اقدام شده است.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *