پنجشنبه, 30 فروردین 1403

اخبار روز

ما را دنبال کنید

هواداران استقلال و وحشت از حذف دوباره

۹:۲۵ ق٫ظ, ۳۰ فروردین ۱۴۰۳
دیدار استقلال و ذوب آهن استقلال - گوستاوو بلانکو

هواداران استقلال همچنان نگران هستند تا مبادا به سرنوشت دو فصل قبل دچار شده و بار دیگر لیگ قهرمانان آسیا را از دست بدهند.

استقلال دو فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا را به خاطر عدم احراز شرایط حرفه‌ای از دست داد و از حضور در بالاترین سطح فوتبال باشگاهی قاره کهن محروم شد به همین خاطر هواداران این تیم یگر تحت هیچ شرایطی نمی‌خواهند شاهد هت تریک در ناکامی برای رسیدن به لیگ قهرمانان آسیا باشند. علی خطیر مدیرعامل باشگاه استقلال هم چند ماه قبل در یک مصاحبه با صراحت گفت تا وقتی او این سمت را در اختیار داشته باشد اجازه نمی‌دهد استقلال از پیکارهای آسیایی حذف شود. حالا استقلال به روزهای سرنوشت سازی رسیده و کمتر از یک هفته دیگر تکلیف بخش وسیعی از قواعد مربوط به کسب مجوز حرفه‌ای مشخص خواهد شد.

تعیین تکلیف تا چهارشنبه

بر اساس برنامه‌ریزی کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا، تمام تیم‌هایی که می‌خواهند مجوز حضور در لیگ قهرمانان گرفته و پروانه حرفه‌ای به دست آورند باید مدارک لازم را تا پنجم اردیبهشت آپلود کنند. به این ترتیب استقلال که کادر مدیریتی اش قاطعانه می‌گوید از بابت مسائل مالی مشکلی نداشته و تا قبل از ۱۱ فروردین تمام موارد مربوط به این مرحله را دقیقاً همانطوری که کنفدراسیون می‌خواست بارگذاری کرده است، حالا تا پنجم اردیبهشت یعنی چهارشنبه هفته آینده فرصت دارد که اسناد مربوط به مالکیت این باشگاه را نیز ارائه و ثابت کند که استقلال و پرسپولیس مالک مشترک ندارند. در واقع این سرعتی که طی روزهای اخیر در بحث واگذاری حداقل یکی از این دو باشگاه شاهد هستیم دقیقاً به خاطر آن است که تا چهارشنبه هفته آینده مدارکی ثبت شود که نشان بدهد استقلال و پرسپولیس به صورت همزمان زیر نظر وزارت ورزش نیستند. پنجم اردیبهشت ماه آخرین مهلت برای بارگذاری کردن مدارک مذکور است و تکلیف صدور مجوز حرفه‌ای برای استقلال در آن تاریخ مشخص خواهد شد اما….

فرصت 41 روزه راستی آزمایی

تکلیف استقلال در این مرحله پنجم اردیبهشت روشن می‌شود اما بسیار بعید است که کنفدراسیون فوتبال آسیا در انتهای هفته آینده به این باشگاه یا سایر تیم‌های ایرانی متقاضی مجوز حرفه‌ای بدهد چون در واقع از پنجم اردیبهشت ماه که مدارک بارگذاری شده و فدراسیون فوتبال به باشگاه‌ها برای رفع نواقص کمک کرد، تازه کار وارد مرحله راستی آزمایی می‌شود و ای. اف. سی حداکثر تا پانزدهم خرداد تکلیف تمام تیم‌ها را مشخص می‌کند. البته در این مهلت ۴۱ روزه نواقص کوچک باعث رد شدن درخواست مجوز نخواهد شد و در واقع اصل مدارک و بررسی‌ها روی همان مواردی است که تا پنجم اردیبهشت بارگذاری شده است. درواقع استقلال اگر می‌خواهد مجوز حرفه‌ای بگیرد باید خیال کنفدراسیون فوتبال آسیا را از بابت دو مسئله راحت کند. نکته اول بحث حل شدن مسئله طلبکاران خارجی این باشگاه و نکته دوم هم مالکیت مستقل در قیاس با پرسپولیس. سایر موارد نظیر آکادمی و ورزشگاه محل برگزاری مسابقات هم مهم هستند اما نه به آن اندازه که آبی پوشان را برای سومین مرتبه از حضور در لیگ قهرمانان آسیا محروم کنند. در کنار همه این موارد یادمان نرود که مرحله راستی آزمایی یعنی اینکه ثابت شود تمام مدارک ارائه شده کاملاً با واقعیت منطبق هستند. البته این اصلاً به معنای بی‌اعتمادی کنفدراسیون نسبت به تیم‌های ایرانی نیست و در مورد تمام متقاضیان اجرا می‌شود.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *