یکشنبه, 14 شهریور 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

واتس‌اپ در ترکیه جریمه شد

۵:۰۵ ب٫ظ, ۱۴ شهریور ۱۴۰۰

به گزارش اقتصاد آزاد به نقل از ایسنا، سازمان حفاظت از دیتای ترکیه اعلام کرد این پلتفرم پیام رسان که متعلق به فیس بوک است، باید اقدامات ضروری را برای اطمینان از پردازش اطلاعات شخصی مطابق با قانون انجام دهد.

این سازمان واتس‌اپ را به دلیل عدم شفافیت درباره نحوه پردازش اطلاعات شخصی کاربران، یک میلیون و ۹۵۰ هزار لیر معادل ۱۹۷ هزار یورو جریمه کرد و دستور داد سیاست حریم خصوصی خود را با قوانین ترکیه منطبق کند.

این جریمه یک روز پس از صدور جریمه ۲۲۵ میلیون یورویی از سوی دیده بان حریم خصوصی دیتای ایرلند برای واتس‌اپ به دلیل نقض مقررات حریم خصوصی اتحادیه اروپا صادر شد.

فیس بوک هم از سوی مقامات روسیه به دلیل ذخیره نکردن اطلاعات کاربران در سرورهای بومی جریمه شده است.

واتس‌اپ پس از این که در ژانویه از کاربرانش خواست با اشتراک گذاری اطلاعاتشان با فیس بوک موافقت کردند، هدف انتقادات گسترده قرار گرفت. دیده بان ترکیه اعلام کرد واتس‌اپ را به دلیل این که دیگر حق انتخاب به کاربران نمی دهد، جریمه کرده است. کاربران مجبورند رضایت خود را به طور کلی اعلام کنند.

این سازمان در ژانویه از شهروندان ترکیه خواسته بود به جای واتس‌اپ، از پیام رسان بومی BiP استفاده کنند که توسط اپراتور تلفن همراه ترک سل ساخته شده است. چندین موسسه ترکیه اعلام کرده اند برای ارتباط با خبرنگاران استفاده از سرویس BiP را آغاز کرده اند. پیام رسانهای رقیب سیگنال و تلگرام هم شاهد افزایش یکباره تقاضا در ترکیه بوده اند.

بر اساس گزارش یورونیوز، مدیر دفتر تحول دیجیتالی ترکیه اظهار کرده که اپلیکیشنهای خارجی ریسک امنیتی جدی برای آنکارا هستند.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *