پنجشنبه, 3 خرداد 1403

اخبار روز

ما را دنبال کنید

وضعیت بازار ارز در روز سوم خرداد

۱:۳۳ ب٫ظ, ۳ خرداد ۱۴۰۳
قیمت دلار ارز دانشجویی بازار ارز

وضعیت دلار پس از شهادت ریاست جمهور در سانحه سقوط بالگرد، با حضور بازار ساز کنترل شده و نرخ ارز سیر کاهشی گرفت. دلار اکنون در کف کانال هفتم از کریدور پنجم در حال رنج زدن است و تحرک خاصی در بازار ارز دیده نمی شود.

بازار ارز در روزهای پایانی اردیبهشت و ابتدای خردادماه تحت تاثیر حادثه‌ای که برای بالگرد رئیس‌جمهوری و همراهان او رخ داد روزهای پرخبری را پشت سر گذاشت. با وجود این، بازار ارز در کنترل بازارساز قرار داشت و تزریق‌های سنگین نه‌تنها اسکناس آمریکایی را از کریدور ششم پایین کشید بلکه آن را در کف قیمت قرار داد.

معامله‌گران با توجه به جان باختن رئیس‌جمهوری و تیم همراه او، احتمال رشد شارپی قیمت دلار را مطرح می‌کردند؛ با این حال، تقاضا مدیریت شد و دلار در آخرین معامله روز سه‌شنبه در میانه کانال هفتم از کریدور پنجم بسته شد. فعالان بازار ارز با توجه به بازار نیمه‌تعطیل روز سه‌شنبه، روند تقاضا را کاهشی برآورد کردند.

تحلیلگران بازار ارز کانال هفتم از کریدور پنجم را به لحاظ تکنیکالی کف قیمت دلار می‌دانند و کانال‌های پنجم و ششم را حمایت بعدی اسکناس آمریکایی ارزیابی می‌کنند. تحلیلگران همچنین، کانال نهم این کریدور را مقاومت فعلی دلار در نظر می‌گیرند.

کارشناسان اقتصادی نیمه کریدور پنجم را منطقه‌ای با امکان تقاضای بالا در نظر می‌گیرند و معتقدند نبود پول در بازارها به دلیل سیاست‌های انقباضی دولت، دست بسیاری از فعالان اقتصادی را بسته است. به اعتقاد آنها چرخش نداشتن پول و نقدینگی در کشور یکی از موانع مهم حرکت دلار است که به نظر می‌رسد با برنامه‌ریزی هدفمند از سوی بانک مرکزی دنبال می‌شود.

تحلیلگران اقتصادی برای روز پنجشنبه سوم خرداد با توجه به قرار گرفتن این روز میان دو تعطیلی، بازاری آرام با نوسان محدود در کانال هفتم را پیش‌ بینی می‌کنند. با توجه به تجربه‌های گذشته، روز پنجشنبه بازار نیمه‌تعطیل است و روند تقاضا کاهشی خواهد بود.

قیمت یورو کاهشی شد

قیمت درهم روز سه‌شنبه با رقم ۱۵ هزار و ۸۰۰ تومانی معامله شد و نسبت به روز ماقبل تغییر قیمت نداشت. تتر با رشد ۱۰۰ تومانی روی رقم ۵۸ هزار تومانی ایستاد.

قیمت پوند انگلیس با کاهش ۲۷۰ تومانی با رقم ۷۲ هزار و ۹۱۰ تومانی معامله شد و قیمت یورو کاهش ۲۰۰ تومانی پیدا کرد و روی رقم ۶۲ هزار و ۱۳۰ تومانی ایستاد.

گفتنی است اسکناس و حواله دلار روز سه‌شنبه تغییر قیمت نداشت. اسکناس دلار با رقم ۴۴ هزار و ۸۱۱ تومان و حواله دلار با رقم ۴۱ هزار و ۸۴۰ تومان عرضه شد.

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *