چهارشنبه, 25 مرداد 1402

اخبار روز

ما را دنبال کنید

وقت خرید طلاست؟

۹:۲۸ ق٫ظ, ۲۵ مرداد ۱۴۰۲
حراج شمش طلا

فهرست این مقاله (با کلیک روی هر عنوان به محتوای مورد نظر هدایت می‎‌شوید) مخفی کردن

به گزارش اقتصادآزاد، بررسی‌ها از روند بازار طلا و سکه در طول یک هفته گذشته، از کاهش اندک قیمت‌ها حکایت دارد؛ شرایطی که به نظر می‌رسد در هفته جاری با توجه به انتشار خبر آزادسازی ۶ میلیارد دلار ارز بلوکه شده، ادامه خواهد داشت.

کارشناسان و تحلیلگران بازار طلا و سکه اعتقاد دارند با توجه به این‌که در شرایط کنونی انتظارات در بازار ارز، کاهشی است، بنابراین کاهش قیمت ارز روی بازار سکه و طلا نیز اثر خواهد داشت.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که پس از انتشار خبر آزادسازی ۶ میلیارد دلار ارز بلوکه شده در پنج‌شنبه شب هفته گذشته، قیمت دلار یک هزار تومان در بازار پشت خطی کاهش یافت و وارد کانال ۴۸ هزار تومان شد.

محمد کشتی‌آرای، رییس اسبق اتحادیه طلا و سکه اعتقاد دارد: در بازار داخلی با توجه به اراده بانک مرکزی و توضیحات رییس کل این بانک درباره مسایل اقتصادی، پیش‌بینی می‌شود نرخ ارز کاهشی باشد و در نتیجه این کاهش نرخ ارز و اونس جهانی، به طور قطع افزایش قیمت نخواهیم داشت.

فرزین: خبرهای خوب ارزی در راه است

بنا به این گزارش، محمدرضا فرزین، رییس کل بانک مرکزی در روزهای پایانی هفته گذشته اعلام کرد به زودی خبرهای خوب ارزی در مورد پول های بلوکه شده منتشر خواهد شد.

در این فضا، نیویورک تایمز در گزارشی، مدعی شد که مطابق با توافق حاصله میان ایران و آمریکا، ۵ زندانی آمریکایی در ازای آزادی چند زندانی ایران و دسترسی تهران به ۶ میلیارد دلار برای اهداف بشردوستانه، اجازه ترک ایران را پیدا خواهند کرد.

این خبر بلافاصله از سوی وزارت امور خارجه در بیانه‌ای تایید شد. در بیانه وزارت امور خارجه در خصوص توافق اخیر ایران و آمریکا آمده است: فرآیند آزادسازی چند میلیارد دلار از دارایی‌های جمهوری اسلامی ایران که برای چند سال به‌طور غیرقانونی در کره‌جنوبی توسط آمریکا توقیف شده بود، آغاز شد. ایران تضمین‌ لازم برای پایبندی آمریکا به تعهدات خود در این خصوص را دریافت کرده‌ است.

در ادامه این بیانه تاکید شده است: آزادسازی و رفع محدودیت از منابع مالی جمهوری اسلامی ایران که غیرقانونی و به بهانه نگرانی بانک‌های خارجی از تحریم‌های ظالمانه ایالات متحده مسدود شده یا استفاده از آنها سخت شده، همواره در دستور کار وزارت امور خارجه قرار داشته است.

در بیانیه وزارت امور خارجه متذکر شده است: نحوه بهره‌برداری از منابع و دارایی‌های مالی رفع توقیف شده در اختیار جمهوری اسلامی ایران بوده و این منابع برای نیازهای مختلف کشور حسب تشخیص مراجع ذیصلاح هزینه خواهد شد.

قیمت سکه و طلا چه تغییری کرد؟

بررسی روند بازار حاکی از آن است که قیمت سکه امامی در بازار ۲۸ میلیون و ۷۰۱ هزار تومان قیمت دارد. این عدد نسبت به بک هقته قبل کاهش ۲۰۰ هزار تومانی را نشان می‌دهد.

همچنین هر گرم طلای ۱۸عیار در بازار تهران ۲ میلیون و ۳۴۹ هزار تومان قیمت پیدا کرده است؛ این رقم در حالی در بازار مشاهده می‌شود که طی یک هفته گذشته کاهش حدود ۱۵ هزار تومانی را نشان می‌دهد.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.