پنجشنبه, 25 آبان 1402

اخبار روز

ما را دنبال کنید

پرسپولیس و قلبی که هرروز آرزو می‌کند

۹:۳۵ ق٫ظ, ۲۵ آبان ۱۴۰۲

 انصاریفرد به عنوان آقای گل فوتبال ایران به پرسپولیس ملحق شد اما طارمی در پرسپولیس بود که کفش طلا را به دست آورد. طارمی دو بار با پرسپولیس آقای گل شد و انصاریفرد هم در یک فصلی که برای پرسپولیس به میدان رفت، آمار گلزنی خوبی را به جای گذاشت و اگر بدشانس نبود، می‌توانست زننده گل قهرمانی تیم یحیی گل‌محمدی در جام حذفی هم لقب بگیرد.

 

 

پرسپولیس و قلبی که هرروز آرزو می‌کند

حالا سالهای زیادی از جدایی کریم از پرسپولیس می‌گذرد. در تمام این سالها همیشه او گزینه بالقوه پرسپولیس بوده و در اولین فصل حضور برانکو ایوانکوویچ، نامش به عنوان یکی از خریدهای احتمالی علی اکبرطاهری هم مطرح شد اما در ادامه اتفاقاتی رخ داد که هواداران پرسپولیس به خاطر دارند. با این حال یک جمله مهاجم اردبیلی همیشه در ذهن قرمزها مانده است: «پرسپولیس خانه من است و برای بازگشت در هم نمی‌زنم.»

پرسپولیس و قلبی که هرروز آرزو می‌کند

ماجرا برای طارمی اما شکل دیگری رقم خورده. او از زمان ترک اردوی سرخپوشان و پیوستن به الغرافه، هرگز شایعه بازگشتش به پرسپولیس را تجربه نکرده و شرایطش در پورتو به شکلی بوده که حتی رویای انتقال او هم در ذهن هواداران پرسپولیس نمی‌گنجد. با این حال طبیعی است که احتمالا زمانی که او هم به سن و سال کریم برسد، چنین ماجراهایی را تجربه کند.

نکته جالب اینکه پرسپولیس حالا در غیاب یک مهاجم گلزن، روزهای ناخوش احوالی را سپری می‌کند و شاید حضور یکی از این مهاجمان می‌توانست تمام بحران‌های تیم یحیی را حل و فصل کند.

طارمی و انصاریفرد اگرچه در دو نسل مختلف پرسپولیس حضور داشتند اما در تیم ملی همبازیان قدیمی محسوب می‌شوند. انصاریفرد که در جام ملتهای 2011 اولین تجربه مهم ملی خود را گذراند، حالا به مرز صد بازی ملی رسیده  هم امیدوار است در دومین جام ملتها، چهره درخشان تیم ایران باشد.

برای فوتبال ایران جذاب و دیدنی است که مهاجمانی از نسل‌های متفاوت همچنان کار را در خط آتش تیم ملی در اختیار دارند، خصوصا اینکه در نسل جدید بازیکنان معرفی‌شده به سطح اول فوتبال ایران، خبری از مهاجمان گلزن و فرصت‌طلب نیست و شماره 10 همچنان و برای سیزدهمین سال در اختیار کریم انصاری‌فرد است.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *