دوشنبه, 22 خرداد 1402

اخبار روز

ما را دنبال کنید

پشت پرده ماجرای واریز 2 میلیون 290 هزار تومان سود سهام عدالت

۵:۰۰ ب٫ظ, ۲۲ خرداد ۱۴۰۲
سهام عدالت

پیامک ثبت نام سهام عدالت یک نوع کلاهبرداری جدید است. چون تا این لحظه هیچ خبری از ثبت نام سهام عدالت برای افراد منتشر نشده است و دولت فعلا هیچ برنامه‌ای برای تخصیص سهام عدالت جدید به مردم ندارد.

از طرف دیگر اگر اولویتی برای ثبت نام سهام عدالت وجود داشته باشد با افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی است و نه دیگران. این در حالی است که در پیامک ثبت نام سهام عدالت اینگونه ادعا شده که همه افراد می‌توانند ثبت نام کنند و سایت برای همه گروه‌ها باز است.

در متنی که برای افراد ارسال شده آمده: «سایت سهام عدالت که امروز توی اخبار اعلام کردن، حتما برید ثبت نام کنید. به هر چی دوست و آشنا دارید بفرستید. تا ۱۲ فردا ظهر سایت بازه.» پس از آن هم آدرسی را برای ثبت نام اعلام کرده‌اند که کاملا اشتباه است.

آدرس درست سامانه ثبت نام سهام عدالت samanese.ir است اما در این پیامک سامانه دیگری معرفی شده است.

گفته می‌شود که با کلیک روی لینک سامانه اعلام شده در این پیامک کلاهبرداری، امکان هک حساب بانکی افراد ممکن می‌شود. همچنین از طریق این لینک، تلگرام افراد هم هک می‌شود و با هک تلگرام، این لینک برای تمام افرادی که شماره آنها در دفتر تلفن افراد وجود دارد ارسال می‌شود.

این اولین باری نیست که پیامک ثبت نام سهام عدالت و یا یارانه برای افراد ارسال می‌شود و هدف آن کلاهبرداری از حساب بانکی افراد است. به نظر می‌رسد که این پیام‌ها مدام برای کاربران مختلف ارسال می‌شود و هر بار ماجرای دریافت سهام عدالت چند میلیونی و یا ثبت نام یارانه برای جا ماندگان اطلاع‌رسانی می‌شود. این پیامک‌ها در حالی است که هر گونه ثبت نامی برای سهام عدالت و یا یارانه از طریق اخبار و رسانه‌های رسمی اطلاع‌رسانی می‌شود و نه از طریق پیامک‌های غیررسمی.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *