چهارشنبه, 17 شهریور 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

پنج نماد برتر بورسی در معاملات امروز (۱۷ شهریور)

۴:۲۹ ب٫ظ, ۱۷ شهریور ۱۴۰۰
روز خوب بورس جهانی

امروز معامله‌گرها ۳۱۰میلیارد تومان سهام سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه فلزات اساسی تعلق داشت و ۸.۹درصد از کل سهام سرمایه‌گذاری هامون صبا معامله شد.

روز جاری در مجموع حدود هفت هزار و ۱۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «شستا»، «برکت»، «شبندر»، «سپید» و «فولاد» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در آخرین روز هفته معادل ۳۱۰میلیارد تومان سهام سرمایه‌ گذاری تأمین اجتماعی دست به دست شد، گروه دارویی برکت پس از معاملاتی به ارزش ۲۵۰میلیارد تومان دوم شد و سهام پالایش نفت بندرعباس نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «فلزات اساسی» تعلق داشت به طوری که ۶۴۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «خودرو و ساخت قطعات» با معاملات ۵۰۰میلیارد تومانی دوم شد و «محصولات شیمیایی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۸.۹درصد از کل سهام سرمایه‌گذاری هامون صبا (وهامون) معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۲۰.۶درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در هشت سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۶۲نماد نخست اختصاص داشت.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *