یکشنبه, 17 اردیبهشت 1402

اخبار روز

ما را دنبال کنید

چت جی پی تی در آزمون تخصصی پزشکی قبول شد

۳:۳۱ ب٫ظ, ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

به گزارش اقتصاد آزاد- سیده الهام جوادی– چت جی پی تی امتحان طاقت فرسا مورد نیاز برای طبابت در ایالات متحده را گذراند. محققان این موفقیت چت بات هوش مصنوعی را نقطه عطفی در علم پزشکی ارزیابی کردند.

چت جی پی تی بین 52.4 تا 75 درصد در بخش های مختلف در آزمون مجوز پزشکی سه قسمتی (USMLE) در ایالات متحده آمریکا موفق شد. برای قبولی در آزمون باید به طور میانگین 60 درصد قبولی داشته باشید.

محققان شرکت فناوری آنازیبل هلث که این تحقیق را انجام داده‌اند، در بیانیه‌ای درباره این موضوع گفتند: «دستیابی به نمره قبولی برای این آزمون تخصصی دشوار و انجام آن بدون هیچ گونه مکمل انسانی، نقطه عطفی قابل توجه در توسعه هوش مصنوعی بالینی است. ”

نتایج این تحقیق در مجله علمی PLOS Digital Health منتشر شد. با این حال، چت جی پی تی  قبلاً در بخش های بازرگانی (دانشگاه پنسیلوانیا دانشکده بازرگانی وارتون) و حقوق (دانشگاه مینه سوتا) مورد آزمایش قرار گرفته بود.

در آخرین مطالعه، محققان این نرم افزار را روی 350 سوال از USMLE ژوئن 2022 آزمایش کردند.

دو پزشک نتایج را ارزیابی کردند و مغایرت ها توسط متخصص سوم بررسی شد.

این آزمون دانش پزشکی دانشجویان پزشکی و پزشکان در حال آموزش را ارزیابی می کند و از سال 1992 مورد استفاده قرار گرفته است.

دانشجویان پزشکی در ایالات متحده معمولاً در پایان سال دوم دانشکده پزشکی، مرحله اول USMLE، سال چهارم را در مرحله دوم، و پس از فارغ التحصیلی از دانشکده پزشکی در اولین سال رزیدنتی خود، مرحله سوم را می گذرانند. سالانه بیش از صد هزار دانشجو و فارغ التحصیل در این آزمون شرکت می کنند.

از سوی دیگر، محققان تاکید کردند که چت جی پی تی همچنین حداقل یک بینش مهم را ایجاد کرد که برای 88.9 درصد از پاسخ‌های آنها “جدید و از نظر بالینی معتبر” بود.

نتایج همچنین از عملکرد یک ربات هوش مصنوعی متمایز که به طور ویژه در زمینه ادبیات زیست پزشکی آموزش دیده بود، پیشی گرفت و 50.8 درصد را در آزمون سوالات سبک USMLE گذراند.

نویسندگان این مطالعه بیان کردند که یافته‌های تحقیق نشان می‌دهد که چت جی پی تی می‌تواند به ابزاری ارزشمند در آموزش پزشکی تبدیل شود. «ربات هوش مصنوعی با کشف مفاهیم جدید و نامشخصی که ممکن است در آگاهی دانشجویان نباشد، توانایی جزئی در آموزش پزشکی دارد. فناوری هوش مصنوعی در حال حاضر به زودی در همه جا در عمل بالینی با کاربردهای متنوع در تمام صنایع مراقبت های بهداشتی قرار گرفته است.

چت جی پی تی چیست؟

چت جی پی تی که اخیراً توسط مایکروسافت خریداری شده است، یک مدل زبان بزرگ است که از تنوعی از معماری GPT (Generative Pre-Training Transformer) برای تولید متنی شبیه انسان استفاده می کند. چت بات بر روی انواع متون اینترنتی آموزش داده شده است و قادر است پاسخ های قابل توجهی به طیف گسترده ای از دستورات ایجاد کند. این مدل را می توان برای کارهای مختلف مانند ترجمه زبان، پاسخ به سؤال و صحبت کردن به خوبی تنظیم کرد چت جی پی تی که توسط تیم تحقیقاتی OpenAI در ایالات متحده ایجاد شده است، همچنان بر اساس تحقیقات و پیشرفت های جدید به روز می شود.

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *