جمعه, 16 مهر 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

چرا اینترنت در آمریکا گران است؟

۴:۰۸ ب٫ظ, ۱۶ مهر ۱۴۰۰
گرانی اینترنت در امریکا

مردم آمریکا پول بیشتری برای اینترنت می‌پردازند و تعدادی از آمریکایی‌ها در دسترسی به اینترنت با مشکل روبه‌رو هستند؛ حتی اگر دسترسی آنلاین به زندگی روزمره تبدیل شود. نظرسنجی انجام‌شده در اوایل سال جاری توسط مرکز تحقیقات پیو نشان داد که ۷ درصد از آمریکایی‌ها به پهنای باند مناسبی دسترسی ندارند. یکی از دلایل این موضوع ممکن است گران بودن دسترسی به اینترنت در ایالات متحده باشد.

کلر پارک، تحلیل‌گر سیاست‌گذاری موسسه اوپن‌تکنولوژی می‌گوید: مردم در ایالات متحده درمقایسه با افراد خارج از کشور، هزینه بیشتری آن هم برای یک اینترنت کند، می‌پردازند. برای بسیاری از مصرف‌کنندگان، هزینه آنلاین شدن در حال حاضر بسیار زیاد و همچنین بسیار پیچیده است.

موسسه اوپن‌تکنولوژی قیمت و سرعت خدمات اینترنتی تبلیغ‌شده در ایالات متحده و خارج از کشور را مورد مطالعه قرار داده است. گزارش هزینه اتصال در سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد که هزینه ماهانه اینترنت در ایالات متحده ۶۸.۳۸ دلار بوده که بالاتر از میانگین قیمت دسترسی به اینترنت برای تمام مردم در آمریکای شمالی، اروپا و آسیا است.

زیرساخت‌های قدیمی در ایالات متحده نیز ممکن است مانع دسترسی به اینترنت برای میلیون‌ها آمریکایی شود و قانون‌گذاران در مورد چگونگی افزایش دسترسی و عملکرد اینترنت بحث کرده‌اند. سنای آمریکا قانون سرمایه‌گذاری و مشاغل در زیرساخت‌ها را در ماه اوت تصویب کرد که شامل ۶۵ میلیارد دلار برای افزایش دسترسی به اینترنت پرسرعت می‌شود. این قانون سیاست‌هایی را معرفی می‌کند که به‌منظور تشویق رقابت بین ارائه‌دهندگان، افزایش شفافیت در مورد قیمت‌گذاری و ارتقاء زیرساخت پهن‌باند است.

در حالی که این قانون به‌سادگی به تصویب سنا رسید، اما در مجلس تحت کنترل دموکرات‌ها با مشکلاتی مواجه شد. این رای‌گیری چندین بار به تعویق افتاده است زیرا دموکرات‌ها جزئیات بیشتری از این لایحه را اعلام کردند.

این در حالی است که به‌طور قطع، دسترسی بیشتر به اینترنت می‌تواند رشد اقتصادی ایالات متحده را افزایش دهد. گزارش منتشرشده در ماه آوریل توسط Deloitte نشان می‌دهد که افزایش ۱۰ درصدی دسترسی به پهنای باند می‌توانست منجربه ایجاد بیش از ۸۷۵ هزار شغل بیشتر در ایالات متحده در سال ۲۰۱۴ و همچنین ۱۸۶ میلیارد دلار تولید اقتصادی بیشتر در سال ۲۰۱۹ شود.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *