دوشنبه, 29 شهریور 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

کاهش درآمد آمریکایی ها

۱:۴۹ ب٫ظ, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
بدهی امریکا

کاهش درآمد آمریکایی ها
در حالی که اقتصاد آمریکا کماکان درگیر مواجهه با پیامدهای ناشی از کرونا است، نتایج یک گزارش جدید نشان می دهد در سال ۲۰۲۰ درآمد شهروندان آمریکایی کاهش پیدا کرده است. یک سال قبل از آغاز کرونا متوسط درآمد تعدیل یافته (با نرخ تورم) خانوارهای آمریکایی به رکورد سال ۱۹۶۷ میلادی رسیده بود اما در سال ۲۰۲۰ این رقم با ۲.۹ درصد کاهش نسبت به سال قبل خود به ۶۷ هزار و ۵۰۰ دلار رسیده است.

همچنین نرخ فقر در آمریکا در سال ۲۰۲۰ معادل ۱۱.۴ درصد اندازه گیری شده که این رقم نسبت به سال قبل یک درصد بیشتر شده است. در سال ۲۰۲۰ حدود ۳۷ میلیون و ۲۰۰ هزار آمریکایی در فقر زندگی می کرده اند که نسبت به سال قبل سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بیشتر شده است. طبق اعلام مراجع رسمی، درآمد کمتر از ۲۶ هزار و ۲۰۰ دلار در سال در آمریکا در محدوده خط فقر قرار می گیرد.

در این سال ۲۸ میلیون آمریکایی فاقد پوشش بیمه ای بوده اند که در مقایسه با سال ۲۰۱۹ رشد قابل توجه ۸.۶ درصدی را نشان می دهد. بخش بزرگی از اقتصاد آمریکا سال قبل تحت تاثیر شیوع کرونا به تعطیلی کشیده شد و شرکت ها مجبور شدند دست به تعدیل گسترده نیرو بزنند. در سال ۲۰۲۰ اقتصاد آمریکا بدترین عملکرد خود را پس از جنگ جهانی دوم به ثبت رساند.

با این حال شرایط امسال رو به بهبود است و انتظار می رود متوسط درآمد امسال دست کم به سطح سال ۲۰۱۹ برگردد. یک کارگر حوزه فلزات در همین رابطه گفت: سال قبل از کار اخراج شدم اما اکنون مجددا به سر کار فرا خوانده شده ام. دستمزدم هم به ۲۰ دلار در ساعت افزایش پیدا کرده و همسرم نیز توانسته است کار جدیدی پیدا کند.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *