چهارشنبه, 14 مهر 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

کسری تجاری آمریکا به رکورد 73.3 میلیارد دلار رسید

۵:۱۸ ب٫ظ, ۱۴ مهر ۱۴۰۰
کسری بودجه امریکا

بی‌ثباتی تجاری در آمریکا در ماه اوت به بالاترین رقم رسید و 3 میلیارد دلار دیگر معادل 4٫2 درصد افزایش یافت. افزایش ناچیز صادرات آمریکا تحت تاثیر واردات بسیار بالای این کشور قرار گرفته‌است.

طبق گزارش وزارت بازرگانی آمریکا، کسری تجاری این کشور از 73٫2 میلیارد دلار ثبت‌شده در ماه ژوئن بالاتر رفته و به 73٫3 میلیارد دلار رسیده‌است. اقتصاددان‌ها کسری تجاری آمریکا 70٫5 میلیارد دلار پیش‌بینی می‌کردند.

صادرات آمریکا 0٫5 درصد بالا رفته و به 213٫7 میلیارد دلار رسیده‌ که نشان‌دهنده احیای تقاضا در خارج از کشور به‌دنبال بازگشایی اقتصادها از قرنطینه‌های مربوط به کرونا بوده‌است. دراین‌بین، واردات آمریکا با وجود تمام مشکلات بوجودآمده در زنجیره عرضه 1٫4 درصد بالا رفته و به 287 میلیارد دلار رسیده‌است.

بی‌ثباتی تجاری آمریکا با چین هم که از نظر سیاسی یک مسئله بسیار حساس است، 10٫8 درصد افزایش‌یافته و 31٫7 میلیارد دلار دلار گزارش‌شده است.

نماینده تجاری آمریکا در اوایل همین هفته اعلام کرد کاخ‌سفید قصد دارد مذاکرات تجاری جدیدی را با پکن آغاز کند اما دولت فعلی تصمیمی برای برداشتن عوارض وضع‌شده در دوره ترامپ ندارد. واشنگتن تلاش می‌کند چین را متقاعد کند به تعهدات قبلی خود برای خرید کالاها و خدمات بیشتر از آمریکا عمل کند.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *