جمعه, 16 مهر 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

کمبود نیروی کار در برخی صنایع کانادا

۳:۳۷ ب٫ظ, ۱۶ مهر ۱۴۰۰
رشد اقتصادی در کانادا

مشاغل بزرگ و کوچک در کانادا می گویند که برای یافتن کارکنان مشکل دارند و کارفرمایان انگیزه های بیشتری برای جذب کارگران از قبیل دستمزد بیشتر، پاداش و ساعات انعطاف پذیر ارائه می دهند.
جاسمین گونت از فدراسیون تجارت مستقل کانادا با بیان اینکه برخی صنایع تلاش می کنند پس از ماه ها قرنطینه، ضرر خود را جبران کنند، می گوید: «فقط ۴۰ درصد از مشاغل کوچک در حال حاضر فروش عادی دارند؛ بنابراین افزایش دستمزد چیزی نیست که برای بسیاری از مشاغل امکان پذیر باشد.»
تحقیقات جدیدی که هفته گذشته از سوی بانک توسعه تجارت کانادا منتشر شد گزارش می کند که ۶۴ درصد از مشاغل کانادایی می گویند کمبود نیروی کار باعث محدود شدن رشد آنها می شود.

بر اساس آمار کانادا، ۷۳۱ هزار و ۹۰۰ فرصت شغلی در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ در همه استان ها وجود داشته و کبک، انتاریو و بریتیش کلمبیا بیشترین افزایش را داشته اند.
دلویت – شرکت خدمات مالی و مشاوره ای کانادا – می گوید که ۳۰.۳ درصد از مشاغل کانادایی از کمبود نیروی کار خبر می دهند.
تروین استراتون – از مشاوران اقتصادی دلویت – گفت: «بخشهایی که توانسته اند به مدل کار از خانه تغییر وضعیت دهند، مانند امور مالی، بیمه و املاک، در سراسر جهان رشد شغلی قابل توجهی در دوره همه گیری کرونا داشته اند. از سوی دیگر، بخش های آسیب دیده که متکی به حضور فیزیکی هستند، مانند خدمات اقامتی و غذایی، حمل و نقل و تفریح ​​و گردشگری، هنوز تا بهبود کامل از وضعیتی که در همه گیری دچارش بودند فاصله دارند.»
استراتون توضیح داد که کاهش محدودیت های کرونا در ماه های اخیر به این بخش ها اجازه داده میزان اشتغال خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهند اما در دسترس نبودن نیروی کار مانعی برای آنهاست.
در حالی که بسیاری از صنایع برای بازگشت به ظرفیت کاری عادی در بحبوحه کرونا با مشکل روبرو شده اند، داده ها نشان می دهد که بخش های خدمات پذیرایی و غذایی، مراقبت های بهداشتی، تولید و ساخت و ساز، خرده فروشی و رانندگی بیشترین تعداد فرصت های شغلی را در کانادا دارند.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *