دوشنبه, 18 اردیبهشت 1402

اخبار روز

ما را دنبال کنید

کمین خریداران در بازار دلار

۱:۴۶ ب٫ظ, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲
قیمت دلار

به گزارش اقتصاد آزاد به نقل از اقتصادنیوز ، قیمت دلار برای دومین روز متوالی در هفته جاری مسیر نزول را دنبال کرد. تحلیلگران اقتصادی باور دارند یکی از دلایل کاهش تقاضا برای خرید اسکناس آمریکایی در تهران ناشی از عقبگرد نرخ دلار در بازارهای همسایه و نرخ حواله درهم است.

سایه سنگین هرات برروی قیمت دلار در تهران / محدده مهم در بازار دلار
به عقیده تحلیلگران اقتصادی در صورتی که امروز بازار هرات شاهد دومینوی ریزش باشد این امر ممکن است کفه ترازوی کاهشی ها در بازار ارز تهران را سنگین تر کند.

برخی از فعالان اقتصادی باور دارند برای امروز محدوده مهم قیمت دلار در تهران 52 هزار و 200 الی 52 هزار و 800 تومان است اگر قرار به صعود باشد باید این کف حفظ شود و آهسته آهسته بازار رشد کند. با این حال ، در صورت شکست محدوده یاد شده بازار راهی محدوده 51 هزار و 800 تومان هزار خواهد شد.

سیگنال تورم به بازار
از جمله نکات مهمی که می‌تواند در بازار، چه در جهت افزایش و چه در جهت کاهش، تاثیرگذار باشد، خبرها و آمارها هستند. مهمترین خبری که دیروز به بازار مخابره شد، اعلام نرخ تورم بود و مرکز آمار شاخص‌های تورم را با تاخیر و به صورت نصفه و نیمه داد. باید ببینیم معامله‌گران نسبت به این آمارها چه واکنشی خواهند داشت. اگر از این آمار سیگنال تورمی دریافت کنند، طبیعتا بخاطر اینکه اولین تصویر از سال 1402 است، می‌تواند روی انتظارات تاثیر بگذارد.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *