یکشنبه, 7 شهریور 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

یک خبر مهم درباره رجیستری گوشی ها

۱:۵۰ ب٫ظ, ۷ شهریور ۱۴۰۰

جمال ارونقی گفت: فرآیند رجیستری در مبدا ورودی کشور برای گوشی‌هایی که لوکس نیستند و مورد مصرف شخصی دارند حذف می‌شود.

مهرداد جمال ارونقی معاون فنی گمرک در پاسخ به جزئیات حذف رجیستری تلفن‌های همراه اظهار کرد: یکسری نارضایتی‌هایی در خصوص رجیستری تلفن‌های همراه از طرف مسافرانی که وارد کشور می‌شدند، گزارش شده است.

او ادامه داد: این گزارش‌ها حاکی از این است که اکثر پرواز‌هایی که از کشور‌های خارجی بر می‌گردند، معمولا نصف شب وارد کشور می‌شوند. مسافران نیز در آن زمان یا از فرآیند رجیستری اطلاعی ندارند یا به دلیل خستگی، تابلو‌هایی که برای اطلاع رسانی در آنجا نصب شده را نمی‌بینند. این افراد به کشور وارد می‌شوند و گوشی خود را رجیستر نمی‌کردند. سپس بعد از یک ماه شاهد عدم فعالیت تلفن همراه خود بودند.

او افزود: مورد بعدی مربوط به قطعی سیستم‌هایی است که با سامانه رجیستری مرتبط بود؛ در نتیجه اطلاعات به صورت دیر هنگام ارسال می‌شد.

معاون فنی گمرک بیان کرد: زمانی که اطلاعات مربوط به تلفن همراه را در سیستم گمرک اطلاعات ثبت می‌کنیم، حتما باید اطلاعات مربوط به گذرنامه نیز به طور آنلاین در سامانه ثبت شود، سامانه شخص را مسافر تشخیص داده و فرآیند ادامه پیدا کند.

در طول یکسال صرفا رجیستری یک گوشی امکان پذیر است
جمال ارونقی تصریح کرد: با در نظر گرفتن جمیع جهات و اینکه شخص مسافر در طول یکسال فقط می‌تواند یک دستگاه تلفن همراه را رجیستر کند، وزیر اقتصاد روز گذشته طی بازدید از گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) دستور دادند که ظرف این هفته کارگروهی تشکیل شود و با همکاری سایر سازمان‌ها مانند ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت صمت و وزارت ارتباطات تصمیمی گرفته شود تا این فرآیند‌ها در مبدا ورودی حذف شوند.

او افزود: البته برای گوشی‌هایی که لوکس نیستند و مورد مصرف شخصی دارند، این فرآیند حذف شود. زمانی که حذف شد، صاحبان گوشی‌های مسافری در داخل کشور به صورت آنلاین نسبت به رجیستری تلفن همراه خود اقدام کنند. یعنی نیازی به کنترل اولیه گمرک و ورود اطلاعات آن‌ها وجود نداشته باشد.

جمال ارونقی در پایان اشاره کرد: دستور تشکیل کارگروه دیروز صادر شده این کارگروه با محوریت گمرک تشکیل می‌شود. نتیجه به استحضار وزیر اقتصاد می‌رسد و در صورت تائید او اجرایی می‌شود. به نظر من این هفته تعیین تکلیف می‌شود.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *