چهارشنبه, 3 شهریور 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

یک شرکت پتروشیمی مهمان فرابورسی‌ها شد

۱۰:۳۹ ق٫ظ, ۳ شهریور ۱۴۰۰
روز مثبت بورس

یک شرکت پتروشیمی مهمان فرابورسی‌ها شد
۰۳ شهريور ۱۴۰۰ – ۰۹:۱۵ اخبار اقتصادی اخبار بازار سهام | بورس
شرکت صنایع پتروشیمی تخت جمشید با نماد معاملاتی “شجم” در فهرست نرخ‌های بازار دوم فرابورس ایران درج شد.
شرکت صنایع پتروشیمی تخت جمشید(سهامی عام) پس از احراز شرایط پذیرش به عنوان دویست و پنجاه و نهمین نماد معاملاتی(یکصد و پنجاه و سومین شرکت در بازار دوم) در فهرست نرخ‌های فرابورس ایران درج شد.

این شرکت که در تاریخ 8 آذر سال 1390با شماره 10938 نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت و در تاریخ 30 خرداد امسال پذیرش شده، با نماد معاملاتی “شجم” در گروه محصولات شیمیایی و زیرگروه تولید مواد شیمیایی پایه بجز کود در بازار دوم فرابورس ایران روی تابلو رفته است.

شایان ذکر است مجتمع پتروشیمی تخت جمشید (TJPC) شامل یک واحد تولید الاستومر استایرن بوتادین رابر (SBR) به روش پلیمریزاسیون امولسیونی سرد با ظرفیت 35 هزار تن در سال با تکنولوژی GOODYEAR و یک واحد تولید پلی بوتادین رابر (PBR) به روش پلیمریزاسیون محلولی با کاتالیست زیگلر-ناتا با ظرفیت 18 هزار تن درسال با تکنولوژی BF-GOODRICH می باشد؛ که در زمینی به مساحت 16 هکتار در سایت 2 منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر واقع شده است.

عملیات اجرایی احداث این مجتمع از آذر ماه سال 1391 آغاز شده که در نیمه اول سال 1393 به بهره برداری رسیده است.

خوراک مورد نیاز پتروشیمی تخت‌جمشید که شامل منومر 1و3 بوتا‌دین و استایرن می‌باشد به ترتیب از پتروشیمی امیرکبیر از طریق خط لوله و پتروشیمی پارس به وسیله کامیون تامین می‌شود. همچنین عمده یوتیلیتی (سرویس‌های جانبی) مورد نیاز این طرح شامل بخار، آب خنک‌کننده و Chiller Water توسط واحدهای احداثی در داخل شرکت تأمین می گردد و سایر سرویس های جانبی از قبیل برق، آب RO از پتروشیمی فجر تأمین خواهد گردید.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *