جمعه, 5 شهریور 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

۵۰کشتی کالای اساسی منتظر یا درحال تخلیه بار در بنادر هستند

۹:۳۶ ق٫ظ, ۵ شهریور ۱۴۰۰

معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی از درحال تخلیه بودن ۲۴کشتی حامل کالای اساسی و در لنگرگاه منتظر ماندن ۲۵فروند شناور دیگر خبر داد.
فرهاد منتصر کوهساری با بیان این‌که درحال‌حاضر چهارمیلیون و ۵۶۸هزار تن کالای اساسی در بنادر کشور داریم، خاطرنشان کرد: ۲۴فروند کشتی درحال تخلیه کالا هستند که حجم این کالاهای تخلیه شده حدود ۴۵۸هزار تن است؛ همچنین ۲۵فروند کشتی هم در لنگرگاه‌ها درحال انجام فعالیت اسنادی خود هستند.
وی با بیان این‌که بیش‌ترین حجم کالای تخلیه شده مربوط به بندر امام‌خمینی‌(ره) است که تاکنون سه‌میلیون و ۳۴۷هزار تن کالا بوده، اظهار داشت: در بندر شهید رجایی تاکنون ۴۵۸هزار تن کالا تخلیه شده است که در رتبه دوم قرار دارد. همچنین در بندر امیرآباد ۳۰۱هزار تن کالا و بندر نوشهر ۱۶۸هزار تن کالا تخلیه شده که بخش عمده‌ای از این کالاها مربوط به کالاهای اساسی است.
معاون بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ترانزیت کالا و انجام عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار با کشور افغانستان گفت: با توجه به ایجاد روند ثبات در کشور افغانستان هم‌اکنون عملیات تخلیه و بارگیری کالا در این بندر هم آغاز شده است.
عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی یادآور شد: از حدود ۱۰روز پیش بندر آستارا هم به‌عنوان بندر تخلیه کالای اساسی به مجموع بنادر کالاهای اساسی اضافه شده که تاکنون ۱۵هزار تن کالای اساسی در این بندر تخلیه و بارگیری شده است. اضافه شدن این بندر نقش بسیار مهمی در افزایش سرعت تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی دارد و از سوی دیگر در قیمت تمام‌شده کالای اساسی برای این منطقه بسیار مهم و مؤثر است.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *