جمعه, 16 مهر 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

10 میلیون مشترک طعم برق رایگان را چشیدند

۱۲:۲۷ ب٫ظ, ۱۶ مهر ۱۴۰۰
مشترکین پر مصرف

بر اساس مصوبه هیئت وزیران پیرامون رایگان شدن هزینه برق مشترکان کم مصرف در قالب طرح برق امید، آمار عملکرد توانیر در این طرح مشخص شد.

بر این اساس از مجموع 152 میلیون 845 هزار قبض صادر شده توسط شرکت توانیر در 31 استان کشور از تاریخ اجرای مصوبه برق امید در ابتدای آبان ماه سال 1399 لغایت 31 شهریورماه سال 1400 تا کنون 22 میلیون 689 هزار قبض مشترکان کم مصرف مشمول تخفیف 100 درصدی این طرح شده‌است.

*43 میلیون قبض برای مشترکان پرمصرف صادر شد

علاوه بر تعداد قبوض صادر شده مشترکان کم مصرف، 75 میلیون و 189 هزار قبض صادر شده در تاریخ مذکور متعلق به مشترکانی است که مطابق الگوی مصرف از انرژی برق استفاده می‌کنند.

همچنین از تعداد قبض صادر شده، 43 میلیون و 64 هزار قبض نیز متعلق به پرمصرف‌هایی است که مشمول افزایش 10 درصدی تعرفه برق شده‌اند.

به استناد آمار یاد شده تاکنون 10 میلیون 622 هزار مشترک در کشور حداقل یک بار در قالب مشترکان کم مصرف از قبض 100 درصد رایگان استفاده کرده‌اند که از این تعداد، 70 درصد متعلق به مشترکان شهری و 30 درصد نیز مشترکان کم مصرف روستایی هستند.

لازم به ذکر است، تعداد قبوض مصرف صفر در قالب آمار محاسبه شده و با توجه به اینکه واحدهای مسکونی خالی و سکونت‌گاه‌های غیر رسمی مشمول استفاده از برق رایگان نیستند، از تخفیف 100 درصدی بهره‌مند نشده‌اند.

به گزارش فارس، بر اساس مصوبه برق امید، مشترکان خانگی برق بر اساس مصرف به 3 دسته مشترکان کم مصرف، مشترکان خوش مصرف و مشترکان پر مصرف تقسیم بندی شده که بر این مبنا هزینه برق مشترکان کم مصرف، به صورت رایگان محاسبه شده، مشترکان خوش مصرف تغییر در تعرفه برق خود ندارند و مشرکان پرمصرف از ابتدای اردیبهشت ماه سال 1400 مشمول 10 درصد افزایش قیمت مازاد بر افزایش قیمت سالانه شده‌اند.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *